9 Logot më të mira të Fortnite dhe si ta bëni tuajin [2020]

Kështu që ju po mbytni ditë e natë me miqtë tuaj, dhe tani doni të filloni karrierën tuaj në transmetim (ose thjesht të rritni avantazhin tuaj konkurrues) me një logo vrasëse. Por cili është sekreti për një logo Fortnite që dallon nga zillions e nuskave të tjera të zbukuruara atje?


Disa zgjedhje të vogla të projektimit mund të veçojnë një logo legjendare nga ajo që të bën të dukesh sikur nuk mund të thuash një chuggie nga një kryq. Një strategji e shkëlqyeshme është të punësoni një stilist për të krijuar logon tuaj Fortnite, dhe është shumë më lirë sesa mund të mendoni. Kalo përpara tani  të bastisja bazën time për informacione sekrete për punësimin e stilistëve me përvojë të logove për 5 dollarë!

Për frymëzim të shtuar, unë do të ndaj logot e mia të preferuara të Fortnite streamer (hidhen poshtë për t’i parë tani). Lexoni më tej për të mësuar se ku të gjeni dizajnerët më të mirë dhe si të krijoni logon tuaj Fortnite falas.

9 Logot më të Mirë Fortnite

Logo Fortnite - Sparx Rand

Logo nga zenbar_prashant
(marr me qira zenbar_prashant për 5 dollarë)

Logo Fortnite - Mbreti i Mbretërve

Logo nga ace_octane
(punësoni ace_octane për 5 dollarë)

Logo Fortnite - SplasssNL

Logo nga apicmen
(punësoni apicmen për 5 dollarë)

Logo fortnite - Bony

Logo nga dariodams
(marr me qira dariodams për 15 dollarë)

Logo Fortnite - Vrasni Express

Logo nga emazingg
(marr me qira emazingg për 15 dollarë)

Logo Fortnite - Sparx Rand

Logo nga robloxgaming307
(marr me qira robloxgaming307 për 5 $)

Logo Fortnite - SmallSniperGirl

Logo nga Sr. Dante
nga 99designs

Logo Fortnite - Hyperbeast James

Logo nga Dexterous ”
nga 99designs

Logo Fortnite - Mantel

Logoja nga shecky
nga 99designs

Si të merrni një logo Fortnite me porosi për një çmim të shkëlqyeshëm

Unë jam një gamer vetë (Fati 2, Warframe, dhe shumë RPG me një lojtar), dhe kohët e fundit kam parë gjithashtu në të gjitha mënyrat më të mira për të bërë logot me një buxhet të ngushtë. Zbulimi im më befasues ishte ai punësimi i një projektuesi në Fiverr në të vërtetë mund të jetë më i lirë sesa të krijoni një logo vetë. Dhe ka shumë më shumë të ngjarë të merrni një logo Fortnite që jeni krenar të shfaqni në kanalin tuaj.

Plus, krijimi i një logoje unike kërkon shumë kohë. Merrni parasysh për një moment të gjitha zgjedhjet që do të duhet të bëni – paleta e ngjyrave, shkronjat dhe faqosja për fillestarët, dhe ne nuk kemi folur as për ikonën akoma. Kjo është arsyeja pse edhe si dikush që ka mbi një dekadë përvojë në dizajn, unë do të punësoja dikë tjetër për të bërë logot e mia në çdo kohë kam pasur rastin.

Në Fiverr, projektet e projektimit të logos (“koncertet”) fillojnë me vetëm 5 dollarë amerikanë, dhe nuk duhet të shkoni shumë më lart se sa për të marrë një cilësi të vërtetë. Duke i mbajtur fondet tuaja në ruajtje derisa të shkarkoni logon tuaj, Fiverr siguron që nëse puna nuk është bërë, ju nuk do të paguani.

Karakteristikat kryesore të Fiverr:

 • Dhjetëra mijëra projektues. Dhe përsëri, shumë prej tyre nuk paguajnë shumë për shërbimet e tyre. Në të vërtetë është shërbimi i dizajnit me porosi për buxhetin e sfiduar.
 • Komunitet shumë aktiv. Shtë e thjeshtë të lidhesh me krijues të tjerë dhe të flasësh për atë që të nevojitet në një logo Fortnite. Ka edhe shumë krijues të tjerë video.
 • Platformë e thjeshtë dhe mjete të dobishme kërkimi. Edhe nëse nuk keni punësuar kurrë një stilist, nuk do të keni asnjë problem të gjeni dizajnerë që bëjnë saktësisht atë që ju nevojitet.
 • Projektuesit e çertifikuar Pro të disponueshëm. Shërbimet e këtyre krijuesve të logove në topnotch janë të garantuara nga Fiverr. Keni kujdes, duke punuar me këto të mirat logjike do të thotë një kërcim i madh nga niveli 5 $ gig, por mund të jeni i sigurt që do të merrni një cilësi të jashtëzakonshme.
 • Të gjitha shërbimet që ju nevojiten në një vend. Nëse jeni duke kërkuar më shumë sesa një logo, Fiverr bëhet edhe më i mirë. Keni nevojë për muzikë ose redaktim video për kanalin tuaj streaming? Ndihmë për përkthim? Marketingu dixhital? Freelancer të Fiverr mund të bëjnë gjithçka dhe më shumë, ndonjëherë me pako shërbimesh të lidhura me buxhetin.

Gjetja e Modeluesit të duhur të Fiverr për Ju

Kërkimi i kategorive të koncerteve të Fiverr është shumë më i lehtë sesa të tërhiqeni veten nga shtrati pasi të keni bërë rivale rivalët deri në orën 4:30 të mëngjesit. Një lëvizje e shpejtë poshtë në faqen kryesore paraqet menunë e kategorisë kryesore. Rri pezull mbi Graphics & Dizajnoni, dhe do të gjeni Dizajnin e Logo-it në pjesën e sipërme të menusë rënëse.

Pamja e ekranit Fiverr - projektuesit e logos

Ju mund të ngushtoni kërkimin tuaj të projektuesit të logos duke specifikuar llojin e logos që dëshironi (të tilla si minimalist ose nuskë), buxhetin tuaj, sa shpejt ju duhet logoja e bërë, dhe më shumë. Pasi të keni gjetur një stilist, stili i të cilit dhe planet e çmimeve përputhen me atë që po kërkoni, mund t’i porosisni ata drejtpërdrejt për të negociuar detajet e koncertit.

Mimi që do të paguani për logon tuaj Fortnite do të ndryshojë në bazë të paketës që ju zgjidhni. Shumë stilistë ofrojnë si opsione themelore ashtu edhe premium. Paketat me çmime më të larta zakonisht përfshijnë gjëra të tilla si koncepte të shumta logjike fillestare dhe më shumë raunde rishikimesh, për të siguruar që ju të merrni pikërisht atë që dëshironi.

Pamja e ekranit Fiverr - profili i dizajnuesit të logos së Fornite

Pasi ju dhe projektuesi juaj të bien dakord për një paketë, do të duhet të paguani për të – por mos harroni, paratë do të mbahen nga Fiverr derisa të pranoni në të vërtetë skedarët e përfunduar të logos. Procesi i projektimit mund të zgjasë diku nga disa ditë deri në disa javë, në varësi të projektuesit, numrin e koncepteve fillestare dhe rishikimeve që ju kërkoni, dhe kompleksitetin e përgjithshëm të logos.

Kujdes të rëndësishëm në lidhje me të drejtat e përdorimit të logos Fortnite

Shumë freelancer në Fiverr bëjnë logot e lojrave në përgjithësi, por vetëm një numër i vogël i tyre përqendrohen në Fortnite në mënyrë specifike. Më keq, disa stilistë Fiverr të cilët bëjnë logot Fortnite përdorin imazhe nga vetë loja, të cilat mund t’i bëjnë ata dhe ata në telashe për shkeljet e markës tregtare. Zgjidhni projektuesin tuaj me kujdes, dhe sigurohuni që marrëveshja juaj me projektuesit tuaj të thotë qartë se logoja juaj do të vijë me të drejta të plota përdorimi komercial.

Si u plotësua Fiverr në Logo Royale të Planetit të Uebsajtit

Mbizotëruesit e errët, por çuditërisht miqësorë këtu në faqen e internetit Planet (po, kjo është një shaka) kohët e fundit vendosën që ata donin një logo të re. Kështu që unë zhvillova një konkurs që përshkoi gjithë industrinë e dizajnit të logos online (kjo nuk është shaka).

Kam testuar mjete për krijimin e logos DIY dhe punësoj stilistë profesionistë nga të gjitha, duke përfshirë Fiverr. Ju mund ta shihni logon fituese në krye të kësaj faqe, dhe jo, nuk e kam marrë në Fiverr. Por unë u befasova më shumë nga logot me cilësi të lartë që mora nga tre stilistë të ndryshëm Fiverr, përfshirë atë që ngarkoi vetëm çmimin minimal prej 5 dollarë. Kontrolloni timen rishikim i thelluar i hartimit të logos së Fiverr për të gjitha detajet.

Si të Bëni Logo tuaj Fortnite me Krijues Logo Wix

Nëse akoma doni të provoni dorën tuaj për të bërë logon tuaj Fortnite, unë ju kam mbuluar. Unë do t’ju tregoj se sa e lehtë dhe e lirë është të bësh me një mjet DIY si Wix Logo Maker. Ndoshta do të keni diçka epike, por nëse jo, ju dhe skuadra juaj akoma mund të argëtoheni duke eksperimentuar. Dhe me siguri do të merrni një ide më të qartë të asaj që dëshironi, e cila do t’ju ndihmojë nëse dhe kur punësoni një projektues.

Wix Logo Maker përdor inteligjencën artificiale (AI) për të gjeneruar koncepte logoje që mund t’i përshtatni. Në thelb, krijuesi i logos do t’ju bëjë një seri pyetjesh si: Cili është emri i biznesit tuaj? Cfare po ben? Cilin stil logoje ju pëlqen? Cila është shenja juaj? Si ndiheni për Bricjapët?

Në rregull, disa nga ato pyetje mund të mos jenë reale. Dhe për ato të vërteta, do t’ju duhet të përgjigjeni pak në mënyrë krijuese nëse ajo që jeni pas është një logo lojrash. Por nuk ka nevojë të shqetësohet. Wix thjesht përdor përgjigjet tuaja për të gjeneruar ide fillestare për logon tuaj. Nëse AI e merr atë si duhet, do të ndryshojë, por ju mund të ndryshoni gjithçka në lidhje me logon tuaj në aplikacionin e redaktorit. Ja se sa i thjeshtë është i gjithë procesi:

Shkoni në faqen kryesore të Wix Logo Maker dhe Kliko Fillimi Tani.

Fotografi Wix Logo Maker - Faqja Kryesore

Përgjigjuni pyetjeve të magjistarit AI:

Ekrani Wix Logo Maker - Filloni të hartoni logon tuaj

Fotografi Wix Logo Maker - Për çfarë logoja keni?

Ekrani Wix Logo Maker - Pamja dhe ndjenja e logos

Këshillë ekspertësh: Stili i tipografisë së Fortnite në përgjithësi mund të quhet “solid” dhe “lojtar”. Imitimi i këtij stili është një mënyrë e thjeshtë për të krijuar një lidhje midis markës tuaj dhe markës Fortnite në mendjen e shikuesit.

Tjetra, do t’ju tregohen disa logot krah për krah dhe do të pyeteni se cilat ju pëlqejnë më mirë. Këto nuk janë sugjeruar logot për markën tuaj, thjesht mostra që AI përdor për të mësuar më shumë rreth preferencave tuaja. Vini re se opsionet tuaja përfshijnë që nuk më pëlqen asnjëra prej tyre.

Fotografi Wix Logo Maker - stilet e logos

Në këtë pikë, AI e Wix do të përpiqet të krijojë një logo që është e përshtatshme për ju.

Fotografi Wix Logo Maker - stilet e logos

Nëse nuk shihni një që ju pëlqen, mund t’i kërkoni AI që të gjenerojë më shumë. Por nëse e shihni një të tillë me ndonjë potencial fare, është koha për të marrë një qasje më praktike. Kam goditur butonin Replace Icon, në mënyrë që të mund të përdor një imazh që i përshtatet më mirë markës sime.

Fotografi me ekran Wix Logo Maker - biblioteka e ikonave

Pasi zëvendësova ikonën, zgjodha logon e gjeneruar që më pëlqeu më shumë dhe vendosa të punoja në redaktim dhe personalizim.

Fotografi Wix Logo Maker - Paleta ngjyra

Hapi tjetër i madh është zgjedhja e ngjyrave të logos suaj. Do t’ju prezantoheni me një larmi paletash ngjyrash të emërtuara si Salmon i butë, por ju mund të vendosni të gjitha ngjyrat tuaja me dorë. Ju nuk jeni të kufizuar në paleta.

Tani rregulloje paraqitjen e logos tuaj duke tërhequr ikonat dhe tekstin tuaj kudo që ju dëshironi. Bëni atë që ju bën të lumtur. Zgjodha ta mbaja logon time të thjeshtë.

Këshillë ekspertësh: Para se të shkarkoni logon tuaj, ndryshoni madhësinë e saj derisa të mbulojë sa më shumë kanavacë të jetë e mundur. Përdorni çdo piksel që mundeni.Fotografi Wix Logo Maker - Redaktor teksti

Kur të jeni gati, klikoni në butonin Tjetër blu në këndin e sipërm të djathtë dhe do t’ju çojë në një faqe ku mund të paguani për logon tuaj, ose të shkarkoni imazhin e parapamjes falas.

Fotografi Wix Logo Maker - planet e çmimeve

Skedari i pamjes paraprake falas është i shkëlqyeshëm për ndarjen e konceptit të logos me skuadrën, miqtë ose bashkëpunëtorët tuaj në kanalin tuaj streaming. Por rezolucioni është shumë i ulët edhe për shumicën e përdorimit të uebit, (MUAJ shumë i ulët për tu shtypur) dhe nuk do të kesh të drejtat e përdorimit tregtar. Nëse dëshironi të përdorni logon që krijoni me Wix Logo Maker, do të duhet të paguani për të.

Nëse planifikoni të përdorni logon tuaj në internet, Plani Themelor duhet ta bëjë punën për ju. Nëse dëshironi të jeni në gjendje të shtypni logon tuaj në bluza dhe produkte të tjera, shkoni në planin profesional, i cili përfshin skedarë grafikë të shkallëzuar..

Nëse nuk jeni akoma të sigurt nëse kjo është platforma për ju, do të doni të lexoni tim rishikim i thelluar i Wix Logo Maker.

Këshillë Eksperti Bonus: Unë ju kam dhënë disa ide për ta lidhur qartë markën tuaj me Fortnite, por gjithashtu mund të konsideroni… mos ta bëni atë. Unë ndjek një numër të transmetuesve që janë zhvendosur nga lojrat që fillimisht ndërtuan markat e tyre përreth. Fortnite është një central elektrik tani, por lojërat zbehen nga popullariteti. Konsideroni ta bëni markën tuaj më shumë për ju sesa për një lojë specifike.

Këtu janë disa fotografi të logove që kam bërë me Wix Logo Maker.

Shembull logoja Fortnite krijuar me Wix Logo Maker - Lojëra të Irascible Monkey

Shembull logoja Fortnite krijuar me Wix Logo Maker - Olde Pistol Gaming

Shembull logoja Fortnite krijuar me Wix Logo Maker - OPG

Frymëzohuni nga Logot e famshme Fortnite

Nuk u hodh në erë nga logot Fortnite që krijova? Epo atëherë, ju kujtoj me butësi që thashë në krye se kur më takon mua, marr një dizajnues logoje. Bërja e logove të shkëlqyeshme është një art dhe një shkencë, dhe çdo detaj ka rëndësi. Pra, le t’i hedhim një vështrim të ngushtë në logot me ndikim të lartë të disa transmetuesve të famshëm Fortnite dhe YouTubers, për të parë pse ato janë kaq të paharrueshme.

Logo Fortnite - DrLupo

DrLupo-së logoja është e thjeshtë, e habitshme dhe origjinale me zgjuarësi. Megjithë elementët e saj në dukje të njohur, unë mund të them sinqerisht se kurrë nuk kam parë një logo që duket krejtësisht si ajo. Shkalla e ngjyrave është dramatike pa u shpërqendruar shumë, duke shtuar vetëm dhunti të duhur.

Logo fortnite - Haminz

Nuk mund të ndihmoj por buzëqeshni sa herë të shoh Hamlinz ‘ logo e nuskës së shkollës së vjetër. Shtimi i syzeve të artit pixel në një imazh klasik vizatimor ndryshe, është një prekje shkëlqyese.

Logo fortnite - Lachlan

e Lachlan logo / avatar nuk do të dukej e shkëlqyeshme në madhësi shumë të vogla, por me të vërtetë mahnit sytë në madhësi të plotë. Shtë fjalë për fjalë një pikturë që i ngjan ngushtë stilit të artit të Fortnite. Kjo është një mënyrë super e zgjuar për të përfaqësuar veten sikur të ishit në lojë, pa përdorur ndonjë aset të lojës aktuale.

Logo Fortnite - Muselk

Fillova të shikoja Muselk në ditët e tij të Overwatch, dhe më vonë u kthye përsëri për të parë përmbajtjen e tij TF2. Stili i tij ka qenë gjithmonë i ndritshëm, i gjallë dhe i gëzuar, ashtu si personaliteti i tij. Nëse e keni parë përmbajtjen e tij, atëherë e dini se “M” me shkëlqim dhe abstrakt është i tillë.

Logo Fortnite - Miti

Miti-së logoja sugjeron një “M” abstrakte dhe një shenjë të kthetrave. Definitelyshtë përfundimisht jo plotësisht origjinale – logoja e pijeve të energjisë Monster bazohet në të njëjtin koncept. Pavarësisht, dizajni i Miti është duke tërhequr vizualisht, dhe sfondi i quajtur “grunge” me të vërtetë apelon për turmën mbi 30 vjeç.

NickMercs

NickMercs ‘ logoja është e guximshme, e ndritshme dhe e lehtë për tu parë edhe në një faqe të shpërndarë me dhjetëra logoja. ’Shtë diçka në lidhje me ushtarin e zemëruar pseudo-Romak (apo është pseudo-Grek?) Që thjesht ju bën të dëshironi të bashkoheni me të dhe të fryni.

Logo Fortnite - Ninja

Ninja, pa dyshim që gameri më i njohur në botë dhe transmetuesi Fortnite, ka disa versione të logos së tij që lundrojnë përreth. Kjo është e preferuara ime personale, pasi ka shumë kontrast (ndryshe nga disa versione të tjera), duket e ashpër dhe i jep një nyje markës së tij të gjallë me ngjyra dhe pikante.

Logo fortnite - Shroud

qefin-së logoja është aq e zgjuar sa është elegant. Shndërrimi i një “S” në një figurë të mbuluar, pa imazhin që duket aspak i detyruar, është një arritje e vërtetë. Ndihet si një pikturë abstrakte me ndikime në stilin e librave komikë, dhe unë thjesht e dua atë.

Logo fortnite - Tfue

Tfue-së logoja mund të jetë pak e thjeshtë dhe elegancë e 90 ‘, por nuk mund të mohohet fakti që ikona e kombinuar” T “dhe” F “është e pakuptueshme. Ju e dini logon e kujt po shihni menjëherë, dhe në këtë kuptim, është e përsosur.

Logo Fortnite - TimTheTatman

TimTheTatman rrjedh shumë më tepër se Fortnite, por ai është akoma një figurë e shquar në komunitetin Fortnite. Për shkak se aktivitetet e tij janë të shumëllojshme, ai me mençuri krijoi një logo që me të vërtetë ka të bëjë me të si një person. Shtë e ngjashme me një nga tatuazhet e tij, në vend se të lidhet me ndonjë lojë të veçantë

Tokë e Lartë – Mendime përfundimtare në bërjen e logos tuaj fortnite

Marrja e një logoje, çdo logoje e vjetër, është mjaft e lehtë, por marrja e logos së duhur për ju është shumë më e vështirë. Streamuesit më të mirë që rreshtojnë së afërmi markat e tyre me Fortnite, kanë injektuar të gjithë personalitetet e tyre në logot e tyre. Ky është sekreti për të krijuar një logo që ju veçon nga turma Fortnite.

Para se të punësoni ndonjë stilist ose të prekni një mjet grafik, mendoni shumë se kush jeni, dhe si dëshironi ta paraqisni veten, skuadrën tuaj ose markën tuaj në botë. Qofshi ju punësojë një stilist në Fiverr ose provoni fatin tuaj me Prodhuesi Wix Logo, sa më mirë të përshkruani atë që ju bën unik, aq më mirë shanset do të jenë për të marrë një logo që e doni.

Keni nevojë për më shumë ide logo? Mos me mungoni krahasimi i shërbimeve më të mira për krijimin e logos.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map