9 Logot më të mira të kreshtës dhe si ta bëni pronën falas [2020]

Logot e kreshtës janë menjëherë të njohshme dhe përfshijnë shumë elementë të personalizueshëm. Më shumë kreshta tradicionale heraldike do të kenë një mburojë dhe një kurorë, por ju mund të stili juaji të përfshijë imazhe dhe shkronja që përfaqësojnë në mënyrë unike markën tuaj.


Si i tillë është stili klasik, një logo e kreshtës ndihmon në krijimin e një marke cilësore, të trashëgimisë. Ju mund të hartoni tuajin me një krijues logon në internet, por nëse nuk jeni të sigurt se ku mund të filloni ose çfarë duhet të përfshini, marrja në punë e një stilisti profesional është zakonisht opsioni më i mirë. Hidhen poshtë për të zbuluar se si mund të punësoni një ekspert për aq pak sa 5 dollarë!

9 Logot më të mira të kreshtës

Logoja e kreshtës - logoja nga graphic_co

Logo nga grafik_co
(marr me qira grafik_co për 5 dollarë)

Logoja e kreshtës - Dizajn Retro

Logo nga Moon_artist
(marr me qira moon_artist për 10 dollarë)

Logoja e kreshtës - Whiskyboy

Logo nga fazu_design
(marr me qira fazu_design për 10 $)

Logoja Crest - Crawford Resort

Logo nga evafranza
(marr me qira evafrench për 5 $)

Logoja e kreshtës - logo nga swantz

Logo nga swantz
nga 99designs

Logoja e Kreshtit - Banka Paladin

Logo nga Konstantja ”
nga 99designs

Logoja e Crest - Crow dhe Jester

Logo nga vraione
nga 99designs

Logoja e kreshtës - Pickleball Witness Fitness

Logo nga fathia një
nga DesignCrowd

Logoja e Crest - Moulin De Royale

Logo nga richardljones
(marr me qira richardljones për 25 dollarë)

Në një mision për të gjetur një logo të re për Uebfaqen Planet, kolegu im vendosi të provojë disa nga platformat kryesore të hartimit të logos. Dëshironi të dini se kush fitoi? Shikoni tij krahasimi i shërbimeve më të larta të dizajnit të logos.

Si të punësoni një stilist të shkëlqyeshëm për një çmim të shkëlqyeshëm

Një logo e kreshtë është një dizajn kompleks. Shpesh ajo përdor shumë imazhe, tekst, dhe madje edhe një frazë pithy – ndonjëherë në Latinisht! Arti kompleks i lihet më së miri profesionistëve dhe përdorimi i një stilisti me përvojë për logon tuaj luksoze të kreshtës mund t’ju ndihmojë të zgjidhni imazhet dhe ngjyrat e duhura për të pasqyruar markën tuaj.

Lajmi i mire? Të punësosh një stilist profesionist nuk duhet të jetë e shtrenjtë. Në Fiverr, ju mund të punësoni një stilist të pavarur i cili do të dëgjojë dizajnin tuaj të shkurtër dhe do të punojë me ju për të krijuar dhe rafinuar logon tuaj derisa të jeni të kënaqur – dhe të gjitha për aq pak sa $ 5.

Ja se si funksionon. Shkoni në faqen kryesore të Fiverr dhe kërkoni për “logon e kreshtës”. Kjo do të sjellë një listë të pavarurve relevantë, të cilët mund t’i filtroni më tej sipas buxhetit, kohës së dorëzimit, apo edhe gjuhës së folur të projektuesit..

Pamja e ekranit Fiverr - Dizajnuesit e logos Crest

Shkoni poshtë derisa një dizajn të tërheq vëmendjen tuaj, pastaj klikoni në imazh për të mësuar më shumë rreth projektuesit duke shfletuar profilin e tyre dhe paketat e dizajnit që ata ofrojnë.

Pamja e ekranit Fiverr - Paketa logo logos

Në profilin e stilistit, mund të kontrolloni nivelin e shitësit të tyre, i cili bazohet në sa kohë ata kanë hartuar për Fiverr, sa projekte kanë përfunduar dhe reagimet nga klientët e tyre.

Pamja e ekranit Fiverr - Detajet e shitësit

Pasi të keni gjetur një projektues që ju pëlqen, mund t’i kontaktoni ata për të shpjeguar detajet e projektit tuaj ose të bëni ndonjë pyetje që mund të keni. Pasi të jeni të sigurt se po punoni me partnerin e duhur, blini një paketë dhe i informoni ato në logon tuaj të përsosur. Shumë pavarur ofrojnë rishikime, kështu që ju mund ta përsosni dizajnin derisa të jetë i përsosur.

Arsyet e tjera për të përdorur Fiverr përfshijnë:

 • Mijëra stilistë nga e gjithë bota do të thotë që ju keni shumë zgjedhje. Ju jeni të garantuar të gjeni dikë që specializohet në industrinë tuaj ose stilin e dëshiruar të logos.
 • Shtë e thjeshtë të bësh një zgjedhje të informuar para se të angazhohesh për të punuar me një projektues. Ju mund të lexoni rishikime të tjera të klientit dhe të shfletoni portofolin e tyre të punës së mëparshme pa pasur nevojë të regjistroheni në Fiverr.
 • Do të paguani përpara kur të rezervoni, por Fiverr mban pagesën derisa të jeni 100% të kënaqur me produktin përfundimtar.

Të interesuar të gjesh një freelancer? Shikoni tonë rishikim i plotë i Fiverr për më shumë këshilla për marrjen në punë të stilistëve.

Dëshironi të hartoni logon tuaj të kreshtës?

Shumë krijues të logove DIY nuk do të jenë në gjendje të krijojnë një logo klasike të kreshtës me të gjithë elementët e saj të ndërlikuar. Nëse vendosni të shkoni vetëm, mund t’ju duhet të vendosni për një dizajn më të thjeshtë, më të pastër, por prapë mund të përfshini një motiv klasik të kurorës ose një skicë mburoje.

Mjeti im i preferuar është Wix Logo Maker sepse është kaq i lehtë për t’u përdorur. Filloni duke shkuar në faqen kryesore të Wix Logo Maker dhe krijimin e një llogarie falas. Atëherë magjistari i inteligjencës artificiale (AI) do t’ju marrë përmes një seri pyetjesh të thjeshta.

Së pari, shkruani emrin e biznesit tuaj dhe etiketën tuaj.

Fotografi Wix Logo Maker - Emri i biznesit

Pyetjet që pasojnë duhet të zgjasin jo më shumë se disa minuta për të përfunduar, por ato do të ndihmojnë Wix Logo Maker të përcaktojë preferencat e stilit tuaj dhe të japë pasqyrë në estetikën e markës suaj. Më pas, Wix Logo Maker do të gjenerojë një përzgjedhje të shablloneve të logos.

Nëse asnjë prej ikonave nuk është e drejtë, mund të klikoni Replace Icon dhe të kërkoni “mburojë” ose “kurorë” për të shtuar një imazh të ri në të gjitha modelet e gjeneruara. Klikoni në modelin që ju pëlqen më së miri për ta rregulluar atë në redaktorin e logos. Kjo është faza ku vërtet mund ta bëni atë tuajin.

Fotografi me ekran Wix Logo Maker - redaktues i logos

Redaktori i logos ju lejon të ndryshoni paletat e ngjyrave dhe të redaktoni ikonat, tekstin, kufijtë dhe format – ka mijëra mënyra të ndryshme për të rregulluar modelin tuaj, dhe sa më shumë që përdorni, aq më origjinale do të duket dizajni juaj i përfunduar.

Me pak kohë dhe durim, ju mund të krijoni një logo tërheqëse për të cilën mendoni se përfaqëson biznesin tuaj. Pastaj klikoni Next për të shkarkuar një imazh të vogël, falas të mostrës ose zgjidhni paketën tuaj dhe paguani për skedarë me rezolucion të lartë.

Mësoni më shumë rreth platformës, përfshirë më shumë shembuj logo, në tonë rishikim i thelluar i Wix Logo Maker.

 • Markat rrobaqepëse – Kjo platformë e lehtë për t’u përdorur ka për qëllim bizneset e vogla. Ndiqni një magjistar të thjeshtë për të krijuar një logo që mund të personalizoni për kartat e biznesit, mediat sociale dhe madje edhe prezantimet. Për të mësuar më shumë, lexoni në tonë rishikim i plotë i markave të Tailor.
 • Looka – Në Looka, do të kaloni një proces të thjeshtë hap pas hapi për të krijuar një logo në minuta. Ju mund të luftoni për të krijuar një kreshtë tradicionale ose emblemë me shumë elementë të komplikuar, por për një dizajn të thjeshtë, të mrekullueshëm, kjo faqe në internet jep. Për më shumë informacion, lexoni në tonë rishikim i hollësishëm i Looka-së.

Zgjedhja është e juaja!

Tani varet nga ju. Nëse nuk keni ndërmend të vendosni për një pamje më të thjeshtë, atëherë mund të provoni një dizajn DIY duke përdorur Prodhuesi Wix Logo. Nëse dëshironi një dizajn të ndërlikuar, të personalizuar ose keni nevojë për një logo që kanalizon luksin pa kohë, atëherë punësimi i një eksperti është zgjidhja më e mirë. Për vetëm 5 dollarë, punësimin e një projektuesi profesional grafik nga Fiverr mund të ndihmojë në krijimin e një dizajni të nivelit të lartë për çmime të nivelit të ulët.

Ende i pavendosur? Gjerë tonë krahasimi i shërbimit të projektimit të logos mund t’ju ndihmojë të ngushtoni zgjedhjet tuaja.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map