Mozello Review 2020 – Pse përdoruesit e duan atë

Mozello-pasqyrë


Mozello ofron mjetet themelore një nevojë të biznesit të vogël për të krijuar një Prani Profesionale Online

Mozello është një ndërtues i mirë i faqeve në internet, por nuk do t’ju japë tërësinë e veçorive që do të merrni me ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit si Wix.

Një produkt i një kompanie të vogël softuerësh me qendër në Letoni, Mozello i jep krijuesit të faqes DIY të cilit i mungojnë njohuri të gjera për kodim. Zhvilluesit kanë mjetet e tyre këtu, gjithashtu, por ky ndërtues faqesh është kryesisht për fillestarin.

Si një ndërtues i faqes freemium, Mozello ju lejon të krijoni një faqe në internet pa ndonjë kosto në të gjitha vetëm në disa minuta. Shumë nga temat e tyre të përgjegjshme lejojnë përshtatjen themelore, dhe redaktori i faqes ju lejon të ndërtoni një faqe interneti të mirë të biznesit.

Mozello devijon pak nga qasja e prerjeve të cookie-ve të marra nga disa ndërtues të faqeve freemium në atë që ofron shumë mundësi solide për personalizim përmes JavaScript, CSS dhe HTML. Zhvilluesit mund të hartojnë faqe shumë të personalizuara dhe të integrojnë të gjitha llojet e aplikacioneve për të ndërtuar një faqe në internet të fuqishme.

Një nga karakteristikat më të mira të Mozello është mbështetja e saj për gjuhë të shumëfishta, diçka që vetëm disa ndërtues janë në gjendje të ofrojnë. Karakteristikat e tjera të rregullta përfshijnë një funksion të fuqishëm inbuilt eCommerce, SEO, dhe funksionalitet të plotë për Blogging.

Padyshim që ka shumë që mund të përmirësohen, duke filluar me redaktorin e sitit, i cili i mungon jashtëzakonisht shumë një funksionim tërheqës. Ekziston një kurbë e pjerrët e të mësuarit kur bëhet fjalë për gjëra të thjeshta si shtimi i elementeve dhe lëvizja e tyre sipas dëshirës, ​​dhe kjo heq nga pretendimi i thjeshtësisë i Mozellos.

Në përgjithësi, Mozello është një ndërtues i faqeve me çmim të mirë, dhe përmirësimi i planeve premium zhbllokon një mori karakteristikash mbresëlënëse që ju lejojnë të ndërtoni një uebfaqe të fuqishme biznesi.

Mozello-templates

Dizajne të bukura që do të bëjnë shkëlqimin e faqes suaj të internetit

Një varg temash: Mozello ofron një përzgjedhje të pasur të temave për të zgjedhur. Pjesa më e mirë është që modelet mund të shkëmbehen në çdo kohë gjatë procesit të ndërtimit të faqes në internet pa shqetësimin tuaj për humbjen e redaktimeve.

përgjegjës: Ashtu si shumica e ndërtuesve të faqeve, temat këtu janë automatikisht të përgjegjshme dhe janë ndërtuar për të përshtatur pa probleme ekranin e vogël. Unë u zhgënjeva që nuk mund të ndryshoja pamjen celulare të faqes time dhe që nuk kishte menu të hamburgerit, e cila supozohet të thjeshtojë navigimin celular.

customizable: Mozello pretendon të jetë një ndërtues për përdoruesit fillestar, por në realitet, do t’ju duhet disa njohuri kodimi për të rregulluar faqen tuaj në çdo mënyrë kuptimplote. Përndryshe, më së shumti që mund të ndryshoni është elementet themelore siç janë faqosja e faqeve dhe ngjyrat.
Mozello

Karakteristika të ngurta për të ndihmuar në sjelljen e biznesit tuaj në internet

Blog: Krahasuar me karakteristikat e krijuesve të faqeve të tilla si ofrimi Wix dhe Squarespace, funksioni i blogerisë i Mozello është themelor, por ka disa gjëra të këndshme që mund të bëni me të. Së pari, redaktori i blogut është tërheqës dhe punon pa probleme. Gjithashtu, mund të shtoni video, imazhe, tabela, copa kodesh dhe skedarë në secilin post. Ekziston një platformë inbuilt e komentimit, por ju lehtë mund të integroheni me Disqus për të mundësuar komentimin. Në dobësi, ky mjet i bllokimit nuk mbështet as autorë të shumtë dhe as planifikim post.

eCommerce: Mozello dukshëm është përpjekur të shfrytëzojë një funksion të fuqishëm të tregtisë elektronike. Ndërsa nuk është plotësisht intuitiv, opsioni eCommerce ju lejon të ndërtoni një dyqan online tërheqës dhe funksional, ku mund të kategorizoni produktet, të përfshini metodat e transportit, të shfaqni çmimet në monedha të ndryshme, të shtoni cilësimet e taksave dhe të zgjidhni opsionet e përpunimit të pagesave. Ndërsa vendosja e dyqanit tuaj dixhital nuk do të kërkojë ndonjë ekspertizë teknike, ka disa mundësi për të rregulluar pamjen dhe ndjenjën e dyqanit tuaj.

Mbështetje shumë-gjuhëshe: Mundësia për të krijuar faqe shumëgjuhëshe është ndoshta një nga pikat më të mëdha të shitjes së Mozello. Fatkeqësisht, nuk ka asnjë veçori të përkthimit automatik, kështu që ju do të duhet të përktheni faqe në tuaj — por Mozello e lehtëson menaxhimin e vendeve të ndryshme. Do të duhet të zgjidhni gjuhën që dëshironi të mbështesni, pas së cilës, do të krijoni dhe organizoni faqet tuaja duke përdorur këto gjuhë. Vizitorët e faqeve do të jenë në gjendje të zgjedhin gjuhën me të cilën dëshirojnë të bashkëveprojnë në faqen tuaj të internetit.

Mozello ofron mjete themelore të marketingut duke përfshirë opsionet e SEO dhe integrimin me Google Analytics. Mund të fusni kodin HTML në faqet e internetit, si dhe tabelat e ngulitura dhe videot në YouTube.
Mozello-userfriendly1

Përmirësimi i Nevojave për Ndërfaqen e Drag dhe Drop

Mozello pretendon se ju mund ta keni faqen tuaj në internet dhe të funksionojë brenda rreth pesë minutash. Kjo është kryesisht e vërtetë — pas një procesi të shpejtë të regjistrimit, hapi tjetër është zgjedhja e një modeli dhe shtimi i përmbajtjes për të ngritur faqen tuaj.

Megjithatë, ekziston një problem: build këtij ndërtuesi i mungon një funksion i vërtetë zvarritës, kështu që procesi i shtimit, rirregullimit dhe organizimit të faqosjeve të përmbajtjes dhe përmbajtjes nuk është aq intuitiv sa është me ndërtuesit e faqeve të tjera që vijnë me ndërfaqe drag and drop.

Për shkak të natyrës kufizuese të redaktorit, nuk mund të tërhiqni dhe lëshoni elementë kudo në faqen tuaj. Në thelb, ju jeni i kufizuar vetëm në lëvizjen e elementeve lart ose poshtë, dhe kjo padyshim që kufizon lirinë tuaj të projektimit.

Ndërtimi i faqeve ka një kurbë mësimi.

Ndërsa Mozello nuk ofron shumë karakteristika, shtimi i disa tipareve të mundshme në faqe nuk është aq e lehtë sa do të priste. Në vend të një pulti të pastër dhe të mirëorganizuar nga ku mund të hyni në të gjithë elementët që duhet të shtoni në faqet tuaja, ajo që merrni është menutë e fshehur dhe butonat që mund të marrin një kohë për të identifikuar. Kjo shton qartë kohën që duhet për të ndërtuar një faqe në internet të thjeshtë, por pasi të kesh varjen e saj, është duke lundruar gjatë gjithë rrugës.

Të metat e tjera të vogla që heqin nga lehtësia e përgjithshme e përdoruesit të këtij siti janë mungesa e një funksioni paraprak për celular, kështu që nuk mund të shihni se si faqja juaj do të duket në një smartphone ose tabletë. Kjo vjen si befasi, duke pasur parasysh që vrojtimi i celularit është kryesisht një veçori universale e ofruar nga shumica e ndërtuesve të faqeve.

Ndërsa blloqet e përmbajtjes individuale vijnë me butona standarde prish dhe ribërë, ky opsion nuk është i disponueshëm për sitin e përgjithshëm, duke e bërë të pamundur kthimin në versionet e mëparshme të faqes tuaj.

Mozello-userfriendly2
mozello-mbështetjeBaza e njohurive e Mozellos është themelore works funksionon më shumë si një seksion FAQ dhe i mungon udhëzuesit e thelluar dhe mësimet video, por do t’ju ofrojë informacion thelbësor në lidhje me ndërtuesin e faqes.

Nuk ka asnjë bisedë live ose mbështetje telefonike për ndihmë të menjëhershme, por mund të arrini në ekipin mbështetës përmes emailit. Nuk do të them se janë me kohë – ata u kthyen tek unë pas disa orësh — por përfaqësuesi mbështetës ishte me të vërtetë shumë miqësor dhe i dobishëm dhe dukej se e njihte plotësisht mënyrën e saj rreth krijuesit të sitit.

Mozello ka një prani aktive të mediave sociale dhe zakonisht do të kthehet tek ju brenda pak minutash nëse i qëlloni atyre një mesazh. Facebook ose Twitter duket se janë mënyra më e mirë për të kontaktuar me ta për ndihmë të menjëhershme.

Krijoni një Uebfaqe Moderne me Pmime miqësore xhepi

Modeli freemium i Mozello ju lejon të ndërtoni një faqe interneti themelore falas. Sidoqoftë, Plani i Lirë nuk ju merr shumë në mënyrën e ruajtjes. Gjithashtu, nuk do të keni një domen të personalizuar dhe do të duhet të luftoni me markën Mozello në faqen tuaj të internetit. Ajo që ju merrni është karakteristikat e marketingut, qasja në modele të personalizueshme dhe një dyqan në internet ku jeni i kufizuar në shitjen e deri në 10 produkte.

Për të marrë emrin tuaj të domain, më shumë ruajtje dhe një dyqan në internet që ju lejon të shisni sa më shumë 30 produkte, do të duhet të azhurnoni në planin Premium.

Premium Plus është niveli më i lartë dhe zhbllokon disa karakteristika të lezetshme duke përfshirë ruajtjen e pakufizuar, një dyqan në internet ku mund të shesni produkte të pakufizuar, ruajtje të pakufizuar dhe natyrisht një domen me porosi.

Mozello është me çmim të mirë, por paralajmërohet se nuk mund të kërkoni rimbursim edhe nëse anuloni pajtimin tuaj në mes. Në anën e kokës, është mbresëlënëse që plani i Premium Plus nuk ka një kapak për numrin e sendeve që mund të shesësh në dyqanin tuaj online..

Si përputhet Mozello me konkurrencën?

Mozello ka shumë gjëra të mira për të ofruar si për fillestarët ashtu edhe për zhvilluesit profesionistë. Në përgjithësi, është i lehtë për t’u përdorur dhe është një ndërtues i shkëlqyeshëm nëse kërkoni të vendosni një dyqan dixhital të fortë. Ashtu si shumica e krijuesve të faqeve në internet freemium, nuk vjen me bllokime të mbushura me karakteristika, por në fund të ditës, Mozello u ofron njerëzve të biznesit të vegjël mjetet që u duhen për të ndërtuar një faqe interneti profesionale dhe funksionale.

Para se të merrni një vendim, lexoni të kolegut tim krahasimi i ndërtuesve më të mirë të faqes në internet për tu siguruar që nuk do të mungoni në alternativa më të mira.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map