Rishikimi GoGvo 2020 – A mund ta besoni vërtet atë?

GoGvo është mirë, por mirë nuk është aq e mirë. Ndërsa GoGvo është një host i mirë në internet, ju mund të merrni një pritje me cilësi më të mirë me një çmim më të lirë me Hostinger, për shembull.


E themeluar në vitin 1999 nga Joel Therien, GoGvo filloi si një menaxhim me email dhe shërbim autoresponder por që prej atëherë ka evoluar për tu bërë një ofrues i shërbimit të mjeteve të mjeteve të marketingut dhe mjeteve të marketingut të plotë. Shërbimet e tyre të pritjes përfshijnë një pritje të përbashkët, mbajtjen e cloud, mbajtësin e shitësit dhe server të dedikuar për server.

Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

Të gjitha planet e përbashkëta të pritjes përfshijnë hapësirë ​​e pakufizuar në disk, gjerësia e brezit, nënfushat, llogaritë e postës elektronike, bazat e të dhënave MySQL dhe llogaritë FTP – një ofertë bujare sipas standardeve të industrisë. Sidoqoftë, ata janë drejtuar qartë për t’i drejtuar klientët e tyre në paketat e tyre të pritjes së shitësit. Edhe me krahasimet e planit të tyre të përbashkët të pritjes, ata tregojnë se disa veçori janë në dispozicion vetëm për hostet e shitësit.

të gjithë planet e tyre të hostimit të rishitësve përfshijnë emra domainash të pakufizuar, instalime të hostit të administratorit (WHM), hapësirë ​​në disk dhe gjerësi të bandës. Anydo kufizim vendoset kryesisht në tiparet e tyre të mjeteve të marketingut. Për shembull, plani i tyre i hostimit të Gold Reseller Host vjen me një maksimum prej 500 pajtimtarësh autoresponder dhe 10 ulëse të programeve kompjuterike, ndërsa plani i tyre i Diamond Reseller Hosting ka një maksimum prej 30,000 pajtimtarësh autoresponder dhe 300 ulëse të programeve kompjuterike.

Unuditërisht dhe në përputhje me ekspertizën e CEO Joel Therien si një tregtar në internet, një nga karakteristikat më të mira që ofron GoGvo si një ofrues i mbajtjes së faqeve në internet është manuali i tyre i marketingut të integruar. Kjo perfshin softuer për marketing të postës elektronike dhe shabllone të postës elektronike, softuer për konferenca në internet dhe shërbime profesionale të transmetimit dhe krijimit të videove.

GoGvo

GoGvo gjithashtu përfshin në të gjitha paketat e tyre pritëse një instalues ​​aplikacioni i cili përmban mbi 50 instalime me një klik, si dhe cPanel i lehtë për t’u përdorur që përdoruesit të menaxhojnë llogaritë e tyre të pritjes. Kohëzgjatja e garantuar është në normën e industrisë prej 99.9%.

Prmimet dhe Mbështetja

Një nga gjërat më të mira në lidhje me GoGvo është se ato përfshijnë paketën e tyre të marketingut të integruar falas me të gjitha paketat e tyre pritëse. Kjo do të thotë që planet e tyre të pritjes, ndërsa pak në anën e kushtueshme nëse vetëm një plan për mbajtjen në internet, ia vlen edhe kostoja – ju merrni web hosting plus mjete të marketingut në një pjesë të asaj që normalisht keni paguar.

GoGvo nuk ka një plan falas, por ju jeni të mbrojtur nga një Garancia e kthimit të parave 30-ditore nëse njoftoni ekipin e tyre për mbështetjen e klientëve brenda periudhës së provës. Ata ju kërkojnë të jepni një arsye për anulimin tuaj në mënyrë që ata të mund të përmirësojnë shërbimet e tyre, por ata nuk kërkojnë një të tillë. Përndryshe, nëse në ndonjë pikë që dëshironi të azhurnoni ose zvogëloni planin tuaj të pritjes, ju mund të njoftoni ekipin e tyre për mbështetjen e klientëve përmes bisedës live, postës elektronike, telefonit ose sistemit të tyre të biletave të mbështetjes..

Një dobësi e GoGvo është se ka një tendencë për tu shitur më shpesh – gjë që mund të jetë irrituese pas një kohe. Gjithashtu, serverët e tyre dhe mbështetja e klientit nuk kanë qenë më të besuarit ndër vite: në të kaluarën, ata morën mjaft reagime për kohën e tepërt të përkohshme dhe mbështetjen jo të përgjegjshme të klientit.

Thënë kështu, Joel Therien është i njohur për të mantra e “gjithmonë përmirësimit”, dhe raportet e fundit kanë treguar një përmirësim në shpejtësinë e mbështetjes së klientëve të tyre dhe zgjidhjen e çështjeve. Në fakt, disa çështje që ngrita me Deskun e tyre të Ndihmës u zgjidhën brenda disa orësh.

Sa kushton GoGvo? GoGvo ofron plane nga 1 deri në 45 dollarë. Mimi varet nga lloji i planit të hostit që ju zgjidhni. Ju mund ta shihni tabelën e azhurnuar të çmimeve (azhurnuar çdo javë) më poshtë.
Cilin plan të GoGvo duhet të marr? Rekomandimi im është të filloni me një plan më të lirë. Gjithmonë mund të azhurnoni më vonë. GoGvo mund t’ju ndihmojë me migrimin në një plan më të shtrenjtë. Rritja e vizitorëve shumë herë kërkon më shumë sesa pritej dhe nuk duhet të paguash shumë para derisa të lind nevoja. Sigurisht, nevojat tuaja mund të ndryshojnë, dhe ju mund të këshilloheni me një ekspert pritës nga GoGvo këtu.
Sa e mirë është mbështetja e klientëve të GoGvo? GoGvo nuk renditet si një nga hostet kryesorë të faqes sonë. Por kjo gjithashtu mund të jetë një rezultat i GoGvo të qenit i vogël, nën radar, ofrues pritës. Ka përparësi për një kompani të vogël pritëse – si një klient, ju jeni më të rëndësishëm për ta. Ju gjithashtu mund të shikoni krahasimin tonë të shërbimet më të njohura të mbajtjes së faqes këtu.

Si përputhet GoGvo me konkursin?

GoGvo duket premtuese për individët sipërmarrës që shpresojnë të fitojnë të ardhura shtesë përmes një platforme në internet. Ata kanë një skemë referimi të mirë dhe program pritës hostesh. Sidoqoftë, duke pasur parasysh rekordin e tyre të pista për performancën dhe përkrahjen e serverit, klientët që kërkojnë një ofrues jashtëzakonisht të besueshëm të mbajtjes në internet do të këshillohen të marrin në konsideratë me kujdes përpara se të zgjedhin GoGvo.

Ende nuk jam i sigurt nëse ky është hosti i duhur në internet për ju? Shikoni tonë nikoqirët kryesorë të rekomanduar të uebit për të mësuar më shumë.

rekuizitë

 • Operacionet dhe mbështetja e klientëve po përmirësohen vazhdimisht
 • Sistemi i integruar i marketingut me email një veçori unike
 • Mundësitë e marketingut të aksioneve përmes programit të shitësit
 • Karakteristikat e postës elektronike me vlerë të shtuar në paketat e pritjes

Cons

 • Shitja e vazhdueshme mund të bëhet e bezdisshme
 • Performanca e serverit dhe mbështetja e klientit në kundërshtim
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map