Rishikimi i host.AG 2020 – A është e padrejtë?

Nëse jeni me nxitim dhe thjesht dëshironi në fund të fundit: për të njëjtin çmim si Host.ag mund të merrni serverë shumë më të mirë me mbështetje 24/7 me Hostinger, pra pse edhe te bezdis?!


Me qendër në Bullgari, Host.ag jep një nga zgjidhjet më të mira të dedikuara për strehimin në Evropë. Kompania operon qendrat e të dhënave të nivelit III që shërbejnë mbi 23,000 klientë në të gjithë botën.

Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

Host.ag është i mbushur me karakteristika që do të pasurojnë përvojën tuaj në host. Këtu do të gjeni ato që do të merrni kur të regjistroheni në planet e tyre të dedikuara të pritjes.

 • Qasje cPanel
 • 24/7 Mbështetje teknike
 • 99.9% Uptime në Rrjet
 • Aktivizimi i hostimit IPv6
 • Shërbim Migracioni Falas
 • Garancia e kthimit të parave prej 3 ditësh
 • Mbrojtje falas e DDoS
 • Mimet konkurruese

Kur jeni duke kërkuar zgjidhje të dedikuara për pritjen, gjithmonë dëshironi të merrni më të mirën nga një ofrues. Përfaqësuesit e shitjeve në Host.ag do të vlerësojnë nevojat tuaja dhe do të rekomandojnë një zgjidhje pritëse që ju plotëson kërkesat e performancës dhe sigurisë. Pasi të regjistroheni, ekipi teknik do të vendosë zgjidhjen e ndërmarrjes tuaj falas. Ata do të marrin një maksimum prej 24 orësh për të ofruar porosinë tuaj.

Host.AG

Nuk kam kurrfarë cilësie për cilësinë e pajisjeve. Ata përdorin Dell e cila është marka ime e preferuar dhe një nga më të mirat në treg. Në themel të pajisjeve janë rrjetet e shumta të nivelit të parë nga Seabone, Telefonica, NTT, dhe Cogent midis ofruesve të tjerë. infrastruktura e rrjetit është e tepërt falë lidhjeve të fibrave optike me rrugë të ndryshme fizike. Me një shkallë të ulët dështimi dhe pa ndërprerje, serverët e tyre mund të kujdesen për të gjitha projektet kritike për misionin. Dëshmia e klientëve dëshmon.

Jeni i shqetësuar për ju performanca e serverit? Host.ag nuk do t’ju lejojë. Konsumatorët gëzojnë monitorimin 24/7 të serverëve dhe rikuperimin e sistemit. Ata kanë sensorë të monitorimit të shëndetit dhe ndërhyrjes së pajisjeve që zbulojnë dhe zgjidhin çështje teknike që mund të prishin performancën e makinave tuaja të dedikuara. Këtu është kremja në tortë. Ju do të merrni mbrojtje falas DDoS që zbut kërcënimet e DDOS që synojnë faqen tuaj të internetit ose shërbimin online në mënyrë që vetëm trafiku i ligjshëm të mund të rrjedhë tek serverët tuaj.

Nëse jeni të interesuar të ndërroni ose duke migruar në host.ag, do të jeni të lumtur të dini që kompania ofron migrim falas dhe të shpejtë në internet për zgjidhje në Plesk, DirectAdmin dhe cPanel. Ekspertët e tyre të pritjes do t’ju ndihmojnë për të transferuar llogaritë pritëse, bazat e të dhënave dhe skedarët nga hosti juaj i vjetër në llogarinë tuaj të re të mundësuar nga serverët Dell me procesorë Intel Xeon me 1.9-3.5 GHz.

Prmimet dhe Mbështetja

Host.ag u ofron klientëve të saj katër plane të personalizueshme duke filluar me veçori shtesë. Plani Mini, e cila është paketa fillestare, vjen me 8 GB RAM, 2 disqe disqe dhe bandën e gjerësisë së paketuar 1Gbs përveç Hardware RAID dhe konsollës së IDRAC.

Plani Plus V6 ju jep RAM 8-6 GB me disqe 3.70GH, 8 fije dhe disqe 4x përveç veçorive të tjera të planit bazë. Konsumatorët që zgjedhin Plani shtesë merrni RAM 8-192 GB me disqe 1.90GHz dhe 8x, dhe 24 fije. Paketa përfundimtare, Super Plan, ju dhuron 16-128 GB RAM 32 fije, dhe disqe 4x. Ju gjithashtu merrni bandwidth unmetered.

Të gjithë serverët e tyre funksionojnë në Dell dhe mundësohen nga procesorët Intel Xeon që vijnë me mbrojtje falas DDos 500Gbps. Nëse doni më shumë hapësirë ​​për ruajtje ose fuqi përpunuese, mund të porosisni një raft serveri me sistemin operativ të zgjedhur dhe softuer i licencuar siç është cPanel. Herë pas here, Host.ag ofron oferta me kohë të kufizuar për planet e tyre të dedikuara të pritjes. Pra, të jenë në vëzhgim.

Kur bëhet fjalë për pritjen, nuk ka asnjë zëvendësim për mbështetje të përkushtuar. Host.ag ka një ekip 24/7 për mbështetjen e klientëve me një rekord mbresëlënës të ofrimit të shërbimit. Me përvojë të gjerë teknike në CentOs, Linux Mint, Ubuntu, VMware dhe Windows Server, ky ekip ofron mbështetje në kohë në vend përmes sistemit të bisedës, telefonit dhe mbështetjes së biletave. Jam i sigurt se ata do të vijnë për ju kur të keni nevojë për ndihmën e tyre. Dorëzimi mund të ndryshojë nga tre orë në 24 orë.

Host.ag i mban gjërat e thjeshta. Në faqen kryesore, ekziston një tabelë e këndshme krahasuese e planeve të çmimeve. Kështu që ju do të shihni tiparet e serverave të dedikuar nën secilin plan. Kur të regjistroheni, do të keni qasje në cPanel – paneli më i mirë i administratës në botë në botë – që ju lejon të menaxhoni aspekte të ndryshme të llogarisë tuaj nga një vend qendror. Sistemi i mbështetjes së biletave është miqësor për përdoruesit dhe i arritshëm gjatë gjithë orës.

Sa kushton Host.AG? Host.AG ofron plane të shumëfishta me çmim më të lartë deri më të ulët. Mimi varet nga lloji i planit të hostit që ju zgjidhni. Ju mund ta shihni tabelën e azhurnuar të çmimeve (azhurnuar çdo javë) më poshtë.
Cilin plan host.AG duhet të marr? Rekomandimi im është të filloni me një plan më të lirë. Gjithmonë mund të azhurnoni më vonë. Host.AG mund t’ju ndihmojë me migracionin në një plan më të shtrenjtë. Rritja e vizitorëve shumë herë kërkon më shumë sesa pritej dhe nuk duhet të paguash shumë para derisa të lind nevoja. Sigurisht, nevojat tuaja mund të ndryshojnë, dhe ju mund të konsultoheni me një ekspert pritës nga Host.AG këtu.
Sa e mirë është mbështetja e klientit të host.AG? Host.AG nuk renditet si një nga hostet kryesorë të faqes sonë të internetit. Por kjo gjithashtu mund të jetë rezultat i host.AG duke qenë një i vogël, nën radar, ofrues i hostit. Ka përparësi për një kompani të vogël pritëse – si një klient, ju jeni më të rëndësishëm për ta. Ju gjithashtu mund të shikoni krahasimin tonë të shërbimet më të njohura të mbajtjes së faqes këtu.

Si përputhet Host.AG deri në konkurs?

Host.ag jep zgjidhje të klasit botëror të dedikuar për pritje me shumë karakteristika falas dhe mundësinë për të personalizuar serverët tuaj, të gjitha këto menaxhohen nga një ekip mbështetës 24/7.

Para se të merrni një vendim, ne ju rekomandojmë të shikoni disa kompani alternative pritëse, të cilat ne ju rekomandojmë shumë.

rekuizitë

 • Mimet konkurruese
 • Mbrojtje falas e DDoS
 • 3 ditë garanci për kthimin e parave
 • 99.9% Uptime në Rrjet

Cons

 • Nuk ka IP të dedikuara
 • Asnjë gjyq falas
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me