Rishikimi i Hostus 2020 – Youfarë duhet të dini

Hostus-mineHostUS është në rregull, por mirë nuk është aq i mirë. Ndërsa HostUS është një host i mirë në internet, ju mund të merrni një pritje me cilësi më të mirë me një çmim më të lirë me Hostinger, për shembull.


HostUS është një kompani me qendër amerikane që ofron shërbime të mbajtjes së internetit me kosto të ulët që nga viti 2012. Ndërsa ata nuk ofrojnë një numër të madh shërbimesh me vlerë të shtuar, planet e tyre janë të shkëlqyera për faqet e internetit të thjeshtë dhe shumë biznese të vogla.

Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

HostUS ofron një pritje themelore me kosto të ulët në internet me shumë karakteristika standarde që ofrojnë shumica e shërbimeve të mbajtjes së faqes në internet. Disa nga shërbimet e tyre themelore përfshijnë:

 • Ton të bandës
 • Pritini 10 ose më shumë domene
 • 10 ose më shumë adresa emaili
 • Instalimi i një klik kompjuterik me Softaculous
 • CPanel e fundit në dispozicion

Hostus-features

Ata ofrojnë disa shërbime me vlerë të shtuar, por shumë më pak nga sa prisni në këtë epokë, ku shërbimet me vlerë të shtuar priten nga klientët. Këtu janë disa nga karakteristikat që ndihmojnë të vendosni HostUS veç shërbimeve të tjera:

 • Migrime falas në internet
 • Statistikat në internet (AWStats dhe më shumë)
 • Certifikata falas SSL
 • Mbështet Perl, dhe PHP

Dy gjërat që më pëlqejnë rreth HostUS janë që ata ofrojnë migrime falas dhe çertifikata falas SSL. Disa hostë ju ngarkojnë tarifa shtesë për të migruar vendet ose presin që të migroni vetë. Certifikatat SSL janë jetike për sigurinë në internet dhe kërkohen për faqet e internetit. Shumica e kompanive paguajnë tarifa shtesë për Certifikata SSL ose ofrojnë vetëm një certifikatë të vetme për një plan të tërë.

Për të tërhequr një larmi të gjerë të webmasterave, HostUS e bën relativisht të lehtë krijimin e një siti. Ju mund të zgjidhni të përdorni Softaculous për instalimet me një klikim për WordPress dhe aplikacionin tjetër CMSs, ose mund të vendosni faqen tuaj duke përdorur ngarkime cPanel dhe FTP. Përdoruesit më të përparuar do të vlerësojnë mbështetjen për Perl dhe PHP, por disa korniza të tjera të tilla si Ruby on Rails nuk duket të jenë të mbështetura.

Prmimet dhe Mbështetja

HostUS ofron katër plane shërbimi. Plani starter mungon disi në krahasim me planet e tjera. Shikoni dallimet kryesore në planet më poshtë:

motorinoprimprim+ekzekutiv
Ruajtja e SSD5GB20GB70GB120GB
Bandwidth100GBi pakufizuari pakufizuari pakufizuar
domains10i pakufizuari pakufizuari pakufizuar
Llogaritë FTP10i pakufizuari pakufizuari pakufizuar
Llogaritë e postës elektronike10i pakufizuari pakufizuari pakufizuar
IP e përkushtuarjopopopo

Plani fillestar duhet të jetë i mjaftueshëm nëse keni nevojë vetëm për të pritur një sit të vetëm. ndryshe, ju mund të futeni në çështje të ruajtjes ose gjerësisë së bandës. Ju mund të bëni të njëjtin argument për të gjitha planet. Nëse planifikoni të pritni një numër të madh faqesh që kërkojnë ruajtje të lartë, ky plan mund të mos jetë për ju.

Nëse do të regjistroheni me HostUS, këshillohet të zgjidhni Premium ose më mirë. Diferenca në kosto midis Starter dhe Premium është minimale. Ju mund të zgjidhni ekzekutiv për më pak se sa keni paguar për shërbim të krahasueshëm me hostet e tjerë.

Vini re se HostUS nuk ka një garanci shumë të gjatë për kthimin e parave. Ju vetëm keni tre ditë për të zbuluar nëse shërbimi është i duhuri për ju.

Unë nuk u mahnita shumë nga mbështetja e klientëve të HostUS. Duket se e vetmja mënyrë për të arritur mbështetjen është përmes një sistemi biletash, dhe nuk mund të paraqisni një pyetje teknike nëse nuk keni një llogari pritjeje. Ato ofrojnë një bazë njohurish, por është shumë themelore. Ka pak në mënyrën e temave të avancuara të mbështetjes.

Kur shikoni disa raporte të klientit rreth HostUS, duket se largësia juaj mund të ndryshojë. Disa lavdërojnë mbështetjen ndërsa të tjerët thonë “ju merrni atë që paguani”, duke përmendur që nuk duhet të prisni shumë nga pritja e tyre me kosto të ulët.

Sa kushton Hostus? Hostus ofron plane nga 2 deri në 10 dollarë. Mimi varet nga lloji i planit të hostit që ju zgjidhni. Ju mund ta shihni tabelën e azhurnuar të çmimeve (azhurnuar çdo javë) më poshtë.
Cilin plan të Hostus duhet ta marr? Rekomandimi im është që të fillohet me një plan më të lirë. Gjithmonë mund të azhurnoni më vonë. Hostus mund t’ju ndihmojë në shpërnguljen në një plan më të shtrenjtë. Rritja e vizitorëve shumë herë kërkon më shumë sesa pritej dhe nuk duhet të paguash shumë para derisa të lind nevoja. Sigurisht, nevojat tuaja mund të ndryshojnë, dhe ju mund të këshilloheni me një ekspert pritës nga Hostus këtu.
Sa e mirë është mbështetja e klientëve të Hostus? Hostus nuk renditet si një nga hostet kryesorë të faqes sonë. Por kjo gjithashtu mund të jetë rezultat i Hostus të qenit i vogël, nën radar, ofrues i hostit. Ka përparësi për një kompani të vogël pritëse – si një klient, ju jeni më të rëndësishëm për ta. Ju gjithashtu mund të shikoni krahasimin tonë të shërbimet më të njohura të mbajtjes së faqes këtu.

Si përputhet Hostus me konkursin?

Nëse jeni duke kërkuar për një host në internet që ofron veçori të fuqishme dhe aftësi për të mbështetur ndonjë uebfaqe me madhësi, HostUS nuk është për ju. Sidoqoftë, nëse keni nevojë për një ofrues bazë me kosto të ulët për site të vogla dhe të ndërmjetme, atëherë HostUS ia vlen të merret parasysh.

Ende nuk jam i sigurt nëse ky është hosti i duhur në internet për ju? Shikoni tonë nikoqirët kryesorë të rekomanduar të uebit për të mësuar më shumë.

rekuizitë

 • Instalimi i një klik kompjuterik
 • Pritini 10 domene ose më shumë
 • Migrime falas
 • Certifikata falas SSL

Cons

 • Pak veçori me vlerë të shtuar
 • Asnjë mbështetje telefonike ose bisede live
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map