Rishikimi i Këlnit për Rishikimin 2020 – A ia vlen?

pritjen e kolonës


pritja e kolonjës është një ofrues gjerman i shërbimit të internetit. Firma specializohet në ofrimin e një shumëllojshmërie zgjidhjesh për mbajtjen e faqeve të internetit si shërbime të serverit, mbajtjen në internet, çertifikatat SSL, postën elektronike dhe shërbimet e regjistrimit të emrit të domain. Serverët e këtij shitësi operohen ekskluzivisht në Gjermani sipas ligjeve të rrepta gjermane për mbrojtje. Ai zbaton një politikë pritëse neutrale për klimën në qendrën e saj të të dhënave në një përpjekje për të ruajtur mjedisin. Uebfaqja e pritjes së kolonës është në dispozicion vetëm në gjermanisht.

Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

Këto janë disa nga tiparet e disponueshme në paketat pritëse të kolonjës:

 • Disqe SSD
 • Llogaritë FTP
 • Baza e të dhënave MySQL
 • Setup falas
 • Punë kronike
 • Fushat, nënfushat
 • Spam, filtër virusi
 • Certifikatë SSL
 • CMS, WordPress, Joomla
 • Migrim falas në sit

hosti i kolonjës operon të gjithë serverët e tij nga Gjermania. ajo aderon në politikën e rreptë gjermane për mbrojtjen e të dhënave për të siguruar dhe ruajtur të dhënat e klientëve. Kjo politikë u siguron klientëve kontroll të plotë të të dhënave të tyre ku të dhënat hiqen plotësisht nga të gjithë serverët dhe të gjitha kopjet rezervë brenda tre deri në shtatë ditë pasi të jenë fshirë nga klienti.

Firma ofron zgjidhje për mbajtjen në internet si për entitetet private, ashtu edhe për organizatat. Ka tre pako të përbashkëta të mbajtjes në internet. Plani më themelor është ideal për webmasterë rishtar dhe vjen me të një domain, 5000MB SSD, hapësirë ​​poste 2.500MB, pesë llogari FTP, pesë bazat e të dhënave MySQL dhe gjerësia e bandës 100,000MB.

Plani i tij i avancuar, i cili është i përshtatshëm për individë me teknikë dhe uebfaqe të sofistikuara, vjen me të pesë domenet, 50,000MB SSD, hapësira me postë 20,000MB, 500 llogari FTP, 500 baza të të dhënave MySQL, 500 vende pune, 500 MB RAM dhe gjerësia e brezit.

Ky ofrues hosting ofron një falas Le të Encrypt Certifikata SSL. Klientët që preferojnë certifikata më të avancuara mund të zgjedhin opsionet e blerjes së çertifikatës SSL, të cilat përfshijnë alfa SSL dhe organizata SSL.

Klientët e postës elektronike kanë qasje në shërbime ditore rezervë deri në shtatë ditë. Uebfaqja pritëse e kolonës është tërheqës, i detajuar mirë dhe i organizuar. Të gjitha detajet gjenden në një faqe, gjë që e bën navigimin jashtëzakonisht të lehtë, madje edhe për përdoruesit pa përvojë.

Prmimet dhe Mbështetja

zgjidhjet e pritjes së kolonës janë goxha e shtrenjtë, megjithëse ofron një politikë fleksibile e faturimit; klientët mund të bëjnë pagesa mujore. Pricesmimet e saj janë të listuara të gjitha në euro dhe përfshijnë 19% TVSH gjermane.

Shitësi ofron standardin e industrisë 99.9% garanci në kohë, së bashku me një 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe a 100% SLA klientëve të saj. Mund të zgjedhësh gjithashtu ofertën e saj të shkëmbimit të hostuar M dhe XL, i cili ju pret falas për 90 ditët e para. Për më tepër, firma ofron konfigurim falas dhe migrim falas në internet për secilin plan pritës.

pritjen e kolonës nuk angazhohet për mbështetje teknike 24/7 por premton të përgjigjet në pyetjet e klientëve brenda kohës sa më të shkurtër të mundshme. Shitësi ka mënyra të ndryshme në të cilat mund të kontaktoni me ekipin e tij të mbështetjes: telefonike, email, chat live dhe media sociale. Fatkeqësisht, ka pa sistem biletash.

pritjen e kolonës

Ekipi i ndihmës teknike të shitësit është të dobishëm dhe profesional, dhe reps e dinë rrugën e tyre rreth zgjidhjeve të ofruara të hostimit. Unë u dërgova atyre një email mbështetje dhe mora një përgjigje në më pak se një orë.

pritjen e kolonës

Të njëjtën gjë, ndërmarrja pritëse ka akoma për të vendosur plotësisht portalin e tij të mbështetjes së klientit. Ajo ka një seksion FAQ mjaft i detajuar, Por është baza e njohurive është e pakët. Cfare ka me shume, ai nuk ka blog ose video mësimore për të shtuar më tej ekipin e tij të asistencës teknike.

Si përputhet me mbajtjen e kolonës deri në konkurrencë?

pritja e kolonjës duket se e ka tejkaluar veten në ofrimin e zgjidhjeve më të shkëlqyera për klientët e saj në Gjermani dhe në Evropë. Politikat e tij të pabesueshme të rimbursimit, duke përfshirë një garanci të kthimit të parave me 100% SLA, provë falas dhe garantimin e kohës në rrjet janë një testament i qartë për besimin e tij në cilësinë dhe besueshmërinë e shërbimeve të tij. ’Shtë për t’u habitur, pra, që edhe me çmimet e tij të shtrenjta, webmasterët akoma zgjedhin atë.

Ende nuk jam i sigurt nëse ky është hosti i duhur në internet për ju? Shikoni tonë nikoqirët kryesorë të rekomanduar të uebit për të mësuar më shumë.

rekuizitë

 • Rezervime ditore deri në shtatë ditë për mbajtjen e postës elektronike
 • Garanci për kohën e duhur të rrjetit 99.9%
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe 100% SLA
 • Qendra e të dhënave me Klimë Neutrale të Klimës

Cons

 • Planet e shtrenjta të pritjes
 • Asnjë sistem biletash
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me