Rishikimi i Korporatës Instra 2020 – Reputacioni i Madh, POR …

korporata instra kryesoreNëse jeni me nxitim dhe thjesht dëshironi në fund: për të njëjtin çmim si Korporata Instra mund të merrni serverë shumë më të mirë me mbështetje 24/7 me Hostinger, pra pse edhe te bezdis?!


Korporata Instra ka qenë në biznes që nga viti 1999. Ata janë rritur nga një regjistrues ari Australian për t’u bërë një furnizuesi në të gjithë botën i zgjidhjeve në internet. Ata kane:

 • Konsumatorët në më shumë se 200 vende
 • Zyrat në Zelandën e Re, Evropë dhe Australi
 • Serverë të vendosur në SH.B.A., U.K., Australi dhe Hong Kong

Uebfaqja dhe mbështetja e tyre janë në dispozicion në anglisht.

Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

Korporata Instra

Pritja e përbashkët në faqen e internetit e Korporatës Instra vjen si standard me karakteristikat kryesore të mëposhtme:

 • Garanci 99% e kohës
 • Rezervime automatike ditore
 • Regjistrimi i domenit në dispozicion
 • Nga 1500MB në 7500MB hapësirë ​​në disk
 • Gjerësia e brezit mujor prej 5000MB në 35,000MB

Korporata Instra ka një infrastrukturë globale DNS me serverë të vendosur në Los Angeles, London, Hong Kong dhe Melbourne qendrat e të dhënave. Megjithëse nuk i posedojnë këto qendra të të dhënave, ata angazhohen të punojnë vetëm me pronarët e qendrave të të dhënave që plotësojnë specifikimet e mëposhtme:

 • Ofruesit e nivelit të sipërm
 • UPS dhe gjeneratorë në rast ndërprerjeje të energjisë
 • Sistemet e kondicionimit N + 1 dhe pajisjet e rrjetit
 • Siguria dhe monitorimi 24/7

e tyre garancia në kohë është pak e ulët në 99%, edhe pse ata pretendojnë se është mbështetur nga një marrëveshje e nivelit të shërbimit (të cilën nuk mund ta gjeja në të vërtetë në faqen e tyre të internetit).

Korporata Instra ofron katër pako të përbashkëta pritëse: Ekonomi, prim, biznes, dhe Klasa e parë. ekonomi paketa vjen me hapësirë ​​në internet 1500MB, bandwidth mujor 5000MB dhe 30 llogari emaili. prim paketa ka ruajtje në internet 3000MB, gjerësi bandë mujore 10,000MB dhe 30 llogari emaili. biznes paketa siguron ruajtje në internet 5000MB, gjerësi bandë mujore 20,000MB dhe llogari të pakufizuara të postës elektronike. Klasa e parë paketa ju lejon ruajtje në internet 7500MB dhe gjerësi bandë mujore 35,000MB.

Ju duhet të gërmoni thellë në secilin plan për të kuptuar se cilat tipare përfshihen. Për shembull, RVsitebuilder është në dispozicion vetëm me tre paketat me çmim më të lartë, ndërsa Instalues ​​i butë me një klik është në dispozicion në të gjitha planet, por me një numër të ndryshëm të aplikacioneve të instalueshëm në varësi të planit: 5 aplikacione për planin themelor; 230 aplikacione për planet Premium, Biznes dhe Klasa e Parë.

për përdoruesit e përparuar ose zhvilluesit, të gjitha planet vijnë me llogari të pakufizuara FTP, mbështetje për punë PHP, Perl, CGI dhe Python plus Cron.

Prmimet dhe Mbështetja

instra corp (2)

Korporata Instra çmimet janë pak më të larta se konkurrenca ndërkombëtare dhe vendore. Derisa madje edhe paketa themelore përfshin nivele mjaft të larta të burimeve dhe eshte ka të ngjarë më shumë sesa duhet për shumicën e përdoruesve të përditshëm, do të duhet të përmirësoheni në planet më të larta nëse keni nevojë për mjetin e ndërtimit të faqes në internet ose më shumë se pesë aplikacione të instalueshme. Regjistrimi i domenit dhe çertifikatat SSL kushtojnë ekstra në të gjitha planet.

Mbështetje teknike 24/7 parashikohet klientët ekzistues me telefon dhe email. Për pyetje të tjera, mbështetja telefonike dhe e-mail sigurohen 24 orë në ditë për 5.5 ditë çdo javë (Nga e hëna deri në mëngjes të shtunë). Për një korporatë të kësaj madhësie, unë mendoj se opsionet e tyre të shërbimit ndaj klientit janë pak të kufizuara, dhe unë jam i zhgënjyer nga seksioni FAQ pothuajse jo-ekzistente e faqes së tyre të internetit.

Sa kushton Korporata Instra? Korporata Instra ofron plane nga 6 deri në 22 dollarë. Mimi varet nga lloji i planit të hostit që ju zgjidhni. Ju mund ta shihni tabelën e azhurnuar të çmimeve (azhurnuar çdo javë) më poshtë.
Cilin plan të Korporatës Instra duhet të marr? Rekomandimi im është të filloni me një plan më të lirë. Gjithmonë mund të azhurnoni më vonë. Korporata Instra mund t’ju ndihmojë në migrimin në një plan më të shtrenjtë. Rritja e vizitorëve shumë herë kërkon më shumë sesa pritej dhe nuk duhet të paguash shumë para derisa të lind nevoja. Sigurisht, nevojat tuaja mund të ndryshojnë, dhe ju mund të konsultoheni me një ekspert pritës nga Korporata Instra këtu.
Sa e mirë është mbështetja e klientëve të Korporatës Instra? Korporata Instra nuk renditet si një nga hostet kryesorë të faqes sonë. Por kjo gjithashtu mund të jetë një rezultat i Korporatës Instra duke qenë një i vogël, nën radar, ofrues pritës. Ka përparësi për një kompani të vogël pritëse – si një klient, ju jeni më të rëndësishëm për ta. Ju gjithashtu mund të shikoni krahasimin tonë të shërbimet më të njohura të mbajtjes së faqes këtu.

Si përputhet Korporata Instra në konkurrencë?

Megjithëse Korporata Instra nuk ofron planet më të mbushura me karakteristika, ato sigurojnë nivele të mira burimesh. Ju gjithashtu mund të jeni të sigurt se ata janë një korporatë me një histori të gjatë dhe një prani globale.

Para se të merrni një vendim, ne ju rekomandojmë të shikoni disa kompani alternative pritëse, të cilat ne ju rekomandojmë shumë.

rekuizitë

 • Mbështetje teknike 24/7
 • Ndërtues i faqes fillestare miqësore dhe instalues ​​me një klik
 • Nivele të mira të burimeve, madje edhe me planin bazë
 • Mbështetje për Python dhe PHP

Cons

 • Pak e tepërt
 • FAQ të kufizuara
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map