Rishikimi i MVPS 2020 – A po ia vlen të provoni?

MVPS-overview1Nëse jeni me nxitim, dhe thjesht dëshironi në fund të fundit: për të njëjtin çmim si MVPS mund të merrni serverë shumë më të mirë me mbështetje 24/7 me Hostinger, pra pse edhe te bezdis?!


E themeluar në vitin 2018, MVPS është një kompani e re që është e specializuar në planet virtuale të serverëve privatë (VPS). Gjatë kohës së saj të shkurtër në biznes, MVPS ka tërhequr një ushtri të ndjekësve për shkak të përkushtimit të saj për të ofruar zgjidhje të sigurta, të besueshme dhe me performancë të lartë VPS. Kjo reflektohet në vlerësimet në internet të klientëve të saj.

Kjo kompani është e vendosur në Qipro dhe përdor serverë të vendosur në Hollandë, Gjermani dhe Francë. Uebfaqja e MVPS është në anglisht.

Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

Siç nënkupton emri i tij, MVPS ofron vetëm zgjidhje VPS. Katër plane VPS lejoni klientët të zgjedhin sistemin e tyre të preferuar të operimit dhe vendndodhjen e serverit në pikën e blerjes.

Konsumatorët e MVPS mund të presin me karakteristikat e mëposhtme:

 • 99.98% në kohë
 • Hapësirë ​​në disk SSD 200 GB
 • Nga 3 TB në 40 Bandwidth bandwidth
 • Rezervime automatike tre herë në javë

Konsumatorët kanë kontroll të plotë mbi kopjet rezervë automatike, për të zgjedhur kur duhet të ndodhin gjatë javës. Mund të çaktivizoni kopje rezervë automatike përmes panelit të kontrollit të serverit dhe, nëse dëshironi, të merrni kopje rezervë manuale.

Ju mund të zgjidhni një nga planet cPanel nëse doni këtë panel kontrolli që nga fillimi, ose mund të zgjidhni një plani standard i VPS dhe instaloni cPanel veten (ose kërkoni nga MVPS të bëjë atë për një tarifë). Ti mundesh instaloni WordPress falas.

MVPS përdor QEMU KVM virtualizues që shpërndahet në një rrjet të gjerë të serverëve për t’u ofruar klientëve një përvojë të pasur virtualizimi. Kjo ndihmon në mirëmbajtjen e Garanci në kohë 99.98%, dhe përdorimi i SSDs siguron performancë të lartë të serverit.

Për sa i përket sigurisë, serverat MVPS kanë Mbrojtje DDoS ndërtuar në.

Prmimet dhe Mbështetja

MVPS ofron planet VPS me kosto të ulët. Ju nuk merrni domain-in falas dhe SSL që zakonisht do t’i merrni me një pritje të përbashkët në internet, por çmimet janë të mira për tiparet VPS që merrni. Ju mund të paguani mujore, gjashtë-mujore, ose vjetore, me Ulje të 10% dhe 20% (përkatësisht) në dy gjatësi më të gjata.

Ka asnjë garanci për kthimin e parave, por politika e rimbursimit deklaron që ju mundeni kërkoni një rimbursim brenda tre ditëve nga bërja e pagesës tuaj. Por ju mund të mos merrni një rimbursim për shkak të gjerësisë së bandës që keni përdorur gjatë kësaj periudhe.

Ekipi i ndihmës së klientit MVPS është në dispozicion nga 9 e mëngjesit deri në 21:00 (GMT + 2). ka asnjë mbështetje bisede, dhe numri i telefonit në faqen e internetit është vetëm për mbështetje të shitjeve. Po ashtu ka asnjë bazë njohurish për vetë-mbështetje, por kjo nuk është e pazakontë për një ofrues të VPS që nuk ofron plane shërbimesh të përbashkëta të përbashkëta për shërbime vetjake.

Lajmi i mirë është se ju mund të kontaktoni ekipin mbështetës duke paraqitur një biletë ose duke dërguar një email. Kam marrë një përgjigje me email në më pak se pesë minuta:

MVPS-overview2

Sa kushton MVPS? MVPS ofron plane nga 3 deri në 99 dollarë. Mimi varet nga lloji i planit të hostit që ju zgjidhni. Ju mund ta shihni tabelën e azhurnuar të çmimeve (azhurnuar çdo javë) më poshtë.
Cilin plan MVPS duhet të marr? Rekomandimi im është të filloni me një plan më të lirë. Gjithmonë mund të azhurnoni më vonë. MVPS mund t’ju ndihmojë në migrimin në një plan më të shtrenjtë. Rritja e vizitorëve shumë herë kërkon më shumë sesa pritej dhe nuk duhet të paguash shumë para derisa të lind nevoja. Sigurisht, nevojat tuaja mund të ndryshojnë, dhe ju mund të konsultoheni me një ekspert pritës nga MVPS këtu.
Sa e mirë është mbështetja e klientit të MVPS? MVPS nuk renditet si një nga hostet kryesorë të faqes sonë të internetit. Por kjo gjithashtu mund të jetë rezultat i MVPS të qenit i vogël, nën radar, ofrues pritës. Ka përparësi për një kompani të vogël pritëse – si një klient, ju jeni më të rëndësishëm për ta. Ju gjithashtu mund të shikoni krahasimin tonë të shërbimet më të njohura të mbajtjes së faqes këtu.

Si përputhet MVPS me konkursin?

MVPS është një pretendent i fortë nëse po kërkoni një VPS Evropiane. Sidoqoftë, nëse jeni duke kërkuar për planin e shërbimit të përbashkët të shërbimit të vetë-shërbimit për të blerë plotësisht online, dhe doni mbështetje gjatë gjithë kohës, atëherë duhet të kërkoni diku tjetër.

Para se të merrni një vendim, ne ju rekomandojmë të shikoni disa kompani alternative pritëse, të cilat ne ju rekomandojmë shumë.

rekuizitë

 • Instalohet aplikacioni me një klikim i disponueshëm
 • Planet VPS me kosto të ulët
 • Performanca e shpejtë e serverit
 • Mbrojtje anti-DDoS

Cons

 • Mbështetja e klientit nuk është 24/7
 • Asnjë plan pritjeje e përbashkët
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map