Rishikimi i Servage 2020 – Pse përdoruesit e urrejnë atë

shërbimi kryesorShërbimi është mirë, por gjobat nuk janë aq të mira. Ndërsa Servage është një host i mirë në internet, mund të merrni një pritje me cilësi më të mirë me një çmim më të lirë me Hostinger, për shembull.


Servage ka qenë në biznes që nga viti 1998, gjë që i bën ata një veteran të industrisë së web hosting. Ata aktualisht host mbi 133,000 faqe në internet me një shkallë mbresëlënëse të kënaqësisë së klientit prej 97%. Uebfaqja e tyre është në dispozicion në anglisht, danez, gjermanisht dhe suedisht, që sigurisht sugjeron një bazë ndërkombëtare të klientëve.

Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

shërbim 1

Përkundër numrit të klientëve që ata kanë, Servage ofron një përzgjedhje të vogël shërbimesh që përfshijnë regjistrimin e përbashkët të pritjes dhe regjistrimin e domain. Si standard, e tyre plani i vetëm i gjithëpërfshirjes i përbashkët i pritjes së përbashkët përfshin këto veçori kryesore:

 • Garancia e disponueshmërisë së 99.98% të serverit
 • Një regjistrim falas domain
 • Domenet e pakufizuara të shtesave dhe llogaritë e postës elektronike
 • Certifikatat SSL të disponueshme
 • Transferimi i pakufizuar i të dhënave

Plani i tyre i gjithëpërfshirjes së pritjes së përbashkët është i konsiderueshëm, siç përfshin Mbështetje 24/7, ruajtje 750 GB, transferim të pakufizuar të dhënash, llogari të pakufizuara FTP dhe 1000 të dhëna MySQL 5.0+. Kjo është më se e mjaftueshme për shumicën e faqeve të internetit. Ata gjithashtu hedhin një domen të lirë dhe certifikatë SSL. Për fat të keq, unë kam mbetur paksa i nënvlerësuar nga instaluesi i tyre me një klik dhe mjeti i ndërtimit të faqes në internet, që të dy duket se janë mjaft themelore.

Servage zotëron dhe administron qendrën e tyre të të dhënave. Kjo zakonisht nënkupton zgjidhje më të shpejtë të çështjeve teknike të lidhura me harduerin dhe shpejtësi më të shpejtë të ngarkimit të faqes në internet. Qendra e tyre e të dhënave është vlerësuar gjithashtu Niveli III, që do të thotë të paktën 99.982% në kohë dhe më pak se 1.6 orë joproduktive në vit. Uditërisht, ata nuk kanë një Marrëveshje të Nivelit të Shërbimit për kohën e duhur ose disponueshmërinë, por unë nuk e shoh këtë aq shumë për një çështje duke pasur parasysh statusin e qendrës së të dhënave të nivelit III. Ata përdorin ruajtjen RAID për kohën më të shpejtë të leximit të diskut dhe ofrojnë mbështetje IPv6.

Prmimet dhe Mbështetja

Servage ofron vetëm një plan. Mimi është mjaft i lartë kur krahasohet me konkurentët e tyre ndërkombëtarë, por është me çmim të drejtë për tregun e tyre vendor. Që ka thënë, përfshirjet janë mjaft të forta, kështu që për klientët që kërkojnë një server të bazuar në Gjermani me një plan të mbushur me karakteristika, çmimi ia vlen mirë. Ju mund të blini pritjet e tyre për tre, gjashtë, 12 dhe 24 muaj kontrata, megjithëse nuk do të merrni zbritje nëse nuk blini një mandat dy vjeçar. Ata nuk ofrojnë garanci për kthimin e parave ose provë falas.

Ata kanë fituar çmime për cilësinë e shërbimit të tyre ndaj klientit, e cila është në dispozicion 24/7/365. Ata kanë një kohë mesatare të përgjigjes 20 minuta. Mund të kontaktoheni me telefon, biletë dhe email. Në mënyrë ideale, unë do të doja të shihja chat live; megjithatë, më bëri përshtypje koha e tyre e reagimit në email. Ata nuk duket të kenë një bazë njohurish, përveç nëse fshihet pas faqes së hyrjes së klientit, e cila është mjaft e zakonshme për kompanitë pritëse.

Sa kushton Servage? Servage ofron plane nga 0 në 6,95 $. Mimi varet nga lloji i planit të hostit që ju zgjidhni. Ju mund ta shihni tabelën e azhurnuar të çmimeve (azhurnuar çdo javë) më poshtë.
Cilin plan të shërbimit duhet të marr? Rekomandimi im është që të fillohet me një plan më të lirë. Gjithmonë mund të azhurnoni më vonë. Shërbimi mund të ju ndihmojë me migracionin në një plan më të shtrenjtë. Rritja e vizitorëve shumë herë kërkon më shumë sesa pritej dhe nuk duhet të paguash shumë para derisa të lind nevoja. Sigurisht, nevojat tuaja mund të ndryshojnë, dhe ju mund të këshilloheni me një ekspert pritës nga Servage këtu.
Sa e mirë është mbështetja e klientëve të Servage? Servage nuk renditet si një nga hostet kryesorë të faqes sonë. Por kjo gjithashtu mund të jetë një rezultat i Servage të qenit i vogël, nën radar, ofruesi i hostimit. Ka përparësi për një kompani të vogël pritëse – si një klient, ju jeni më të rëndësishëm për ta. Ju gjithashtu mund të shikoni krahasimin tonë të shërbimet më të njohura të mbajtjes së faqes këtu.

Si përputhet Servage me konkursin?

Servageone është një ofrues i web hosting-it që gjithashtu ofron një ndërtues falas në internet. Pakoja e pritjes përmban hapësirë ​​në disk të 750 GB si dhe trafik të pakufizuar. Për siguri të shtuar, ju keni certifikatën SSL, si dhe qasje të sigurt në FTP. Ju mund ta regjistroni domenin tuaj falas kur blini hostin, si dhe të strehoni një numër të pakufizuar emailash me ta.

Servageone përdor sistemin e menaxhimit të Linux-it që do të thotë se nuk është vetëm i qëndrueshëm, por edhe i sigurt falë sigurisë së siguruar nga UNIX. Me një server të cluster-ave me kohë 99.98% dhe të fortë me mbështetje IPv6, pritja e tyre ka gjithçka që ju nevojitet. Monitorimi 24-orësh gjithashtu siguron që çdo çështje të adresohet menjëherë.

Ndërtuesi i faqes në internet është përfshirë falas si pjesë e paketës së pritjes. Shtë e ndryshme nga ndërtuesit e faqeve të tjera në atë që duhet të shkarkohet dhe të funksionojë vetëm në një sistem operativ Windows. Mundësia për të punuar jashtë linje në faqen tuaj ka avantazhet e veta, por ky mjet duket se kërkon që përdoruesit e tij të kenë disa njohuri teknike. Instalimi dhe përdorimi i mjetit janë të dokumentuara qartë në faqen e internetit. Sidoqoftë, fakti që përdoruesit duhet ta instalojnë atë, të krijojnë një faqe offline dhe pastaj të ngarkojnë faqen në server mund të jetë shumë punë për ata që nuk e kuptojnë zhargonin teknik.

Përkundër disavantazhit të mësipërm, mjeti duket mjaft i fuqishëm dhe ka shumë karakteristika interesante. Ju mund të shtoni elementë të ndryshëm në vendet e dëshiruara në faqen e internetit, si dhe të redaktoni imazhe dhe të krijoni menunë për navigim të lehtë rreth sitit. Puna me forma është mjaft efikase me ndërtuesin e faqes në internet Servageone ndërsa ekzistenca e modeleve të gatshëm siguron që dikush të fillojë me këtë faqe të internetit me të vërtetë të shpejtë pa pasur nevojë të harxhojë shumë kohë në dizajn..

Sa i përket pagesës, ju mund të paguani për 3, 6, 12 ose 24 muaj. Nuk ka zbritje nëse paguani përpjetë për një periudhë më të gjatë kohore, e cila është befasuese. Do t’ju kërkohet të krijoni një llogari pasi të zgjidhni paketën tuaj të dëshiruar, pas së cilës mund të vazhdoni me pagesën. Në rast të ndonjë pyetjeje, mund të kontaktoni mbështetjen e tyre të klientit, i cili mund të përgjigjet si në anglisht, ashtu edhe në danez.

Ende nuk jam i sigurt nëse ky është hosti i duhur në internet për ju? Shikoni tonë nikoqirët kryesorë të rekomanduar të uebit për të mësuar më shumë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map