Rishikimi iGigabit 2020 – Aq popullor, por a ka ndonjë të mirë?

thegigabit kryesorNëse jeni me nxitim dhe thjesht dëshironi në fund të fundit: për të njëjtin çmim si TheGigabit mund të merrni serverë shumë më të mirë me mbështetje 24/7 me Hostinger, pra pse edhe te bezdis?!


E themeluar në vitin 2003, TheGigabit është një dyqan me një ndalesë për mbajtjen në internet, serverë të dedikuar, VPS, domene, SSL dhe zgjidhje rezervë dhe ruajtje në Malajzi. Kompania është një partnere e Platinum Dell dhe operon mijëra serverë të cilët fuqizojnë 1.2 milion faqe në internet nga objektet e klasit botëror në Singapor, Malajzi dhe Hong Kong.

Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

TheGigabit

Me Linux ose Windows server të përbashkët ose serverë të dedikuar, klientët marrin hapësirë ​​të bollshme dhe të sigurt pritëse dhe një mjedis të përshtatshëm për të ndërtuar dhe menaxhuar bloget, faqet e internetit dhe aplikacionet e ndërmarrjeve. Disa nga karakteristikat kryesore të tij përfshijnë:

 • cPanel / Plesk / WHMCS
 • 1 domain falas .com në vit
 • Nënfushat e pakufizuara & Domainet e parkuar
 • Llogari të pakufizuara FTP
 • Adresat e pakufizuara të postës elektronike
 • Le të Encrypt SSL
 • Transferimi i të dhënave 1TB +

TheGigabit ka qendra të shumta me densitet të lartë me serverë të nivelit të lartë SSD, të cilat hartohen dhe operohen në një mjedis të grumbulluar. Shpejtësia dhe performanca janë të përfshira në platformën e saj të pritjes dhe kjo është arsyeja pse kompania ofron një garanci në kohën e duhur të rrjetit 99.982%. Edhe me nivelet e hyrjes në nivelin e hyrjes, klientët TheGigabit gëzojnë kohë më të shpejtë të reagimit në internet dhe disponueshmëri të lartë.

Unë e di se shumë njerëz shqetësohen shumë për sulmet DDoS, shantazhet dhe ransomware, shkalla dhe intensiteti i të cilave janë rritur vitet e fundit. Ndërmarrja përdor mjetet e saj anti-DDoS dhe WAF të GIGADEFENCE për të luftuar kërcënimet e sigurisë duke siguruar përmirësim të kërkesës së sigurisë në rrjet, për biznese të tilla si SMB, banka, ndërmarrje të mëdha dhe agjensi qeveritare që operojnë faqe të mëdha me të dhëna personale të ndjeshme.

Një nga karakteristikat interesante është Bandwidth i primit të Kinës që lejon sipërmarrësit dhe pronarët e biznesit të zgjerojnë praninë e tyre në tregun e gjerë të Azisë Jug-Lindore dhe tregut kinez. Me të, ju merrni një server të dedikuar me lidhje të shpejtë dhe hapësirë ​​të pakufizuar për të pritur në internet shumë faqe.

Kur bëhet fjalë për menaxhimin e hapësirës tuaj të internetit dhe burimeve në internet, ju keni mundësinë të përdorni llogaritë pritëse të mbështetur nga Plesk ose llogari të bazuara në cPanel. Të dyja janë miqësore për përdoruesit dhe janë të ngarkuar me karakteristika që e bëjnë të lehtë krijimin, konfigurimin dhe menaxhimin e faqeve të internetit, bazat e të dhënave dhe llogaritë e postës elektronike nga distanca. Për një tarifë të arsyeshme vjetore, mund të porosisni gjithashtu Firewall të aplikacionit në internet, një adresë IP të dedikuar dhe premium SSL.

Prmimet dhe Mbështetja

TheGigabit

Me mbi një dekadë përvojë në industrinë e pritjes, TheGigabit duket se i kupton pikat e dhimbjes së klientëve të saj dhe kjo është arsyeja pse ofron zgjidhje të kostos së ulët, por me cilësi të lartë të pritjes. Vendosja është e menjëhershme dhe nuk ka tarifa të përcaktuara. Planet e tij të pritjes janë të mbushura me karakteristika, megjithatë mbeten të lehta për t’u përdorur. Ju mund të anuloni dhe të kërkoni një rimbursim për planet e përbashkëta të pritjes brenda shtatë ditëve.

Me një ekip mbështetje shumë-gjuhëshe që është në dispozicion 24/7, TheGigabit ka aftësinë për të zgjidhur çështjet tuaja të hostimit në asnjë kohë. Unë kam qenë kurioz të di nëse ofron një demonstrim për pritjen e përbashkët të SSD, kështu që i dërgova një email dhe mora një përgjigje brenda një ore.

Nëse jeni duke filluar, unë do t’ju inkurajoj të kontrolloni bazën e njohurive pasi ajo ka një numër mësimesh dhe udhëzimesh, si dhe faqe të komunitetit për përgjigje të çështjeve të thjeshta të pritjes përpara se t’i drejtoheni ekipit të tyre të ndihmës teknologjike.

Sa kushton TheGigabit? TheGigabit ofron plane nga 4 deri në 22 dollarë. Mimi varet nga lloji i planit të hostit që ju zgjidhni. Ju mund ta shihni tabelën e azhurnuar të çmimeve (azhurnuar çdo javë) më poshtë.
Cilin plan të TheGigabit duhet të marr? Rekomandimi im është që të fillohet me një plan më të lirë. Gjithmonë mund të azhurnoni më vonë. TheGigabit mund t’ju ndihmojë në migrimin në një plan më të shtrenjtë. Rritja e vizitorëve shumë herë kërkon më shumë sesa pritej dhe nuk duhet të paguash shumë para derisa të lind nevoja. Sigurisht, nevojat tuaja mund të ndryshojnë, dhe ju mund të konsultoheni me një ekspert pritës nga TheGigabit këtu.
Sa e mirë është mbështetja e klientëve të TheGigabit? TheGigabit nuk renditet si një nga hostet kryesorë të faqes sonë. Por kjo gjithashtu mund të jetë një rezultat i TheGigabit të qenit një ofrues i vogël, nën radar, pritës. Ka përparësi për një kompani të vogël pritëse – si një klient, ju jeni më të rëndësishëm për ta. Ju gjithashtu mund të shikoni krahasimin tonë të shërbimet më të njohura të mbajtjes së faqes këtu.

Si përputhet TheGigabit me konkursin?

Me servera në vende të shumta, TheGigabit paraqitet si një kompani pritëse që ofron zgjidhje të përballueshme, profesionale dhe të performancës së lartë për klientët e saj.

Para se të merrni një vendim, ne ju rekomandojmë të shikoni disa kompani alternative pritëse, të cilat ne ju rekomandojmë shumë.

rekuizitë

 • Host-i përbashkët i bazuar në cloud dhe SSD
 • Mbështetje për shumë gjuhë të klientit
 • Performancë e lartë dhe pritje e besueshme
 • Vendosja e shpejtë e serverit

Cons

 • Asnjë mbështetje chat live
 • Nuk ka rimbursim për VPS dhe serverët e dedikuar
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me