Rishikimi ISPRIME 2020 – A po jeton deri në Hype?

ISPRIME është një kompani kryesore pritjeje në internet që ofron serverë të dedikuar të menaxhuar, VPS, dhe servera të zhveshur metalikë përveç rezervave premium, sigurisë dhe CDN për klientët në SH.B.A. dhe BE. Ndërmarrja krenohet me objekte më të arta me pajisje të fuqishme Dell që sjell 100% në kohë të rrjetit.
ISPRIME1


Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

Me tyre menaxhuar plotësisht paketat e pritjes, ju merrni një pajisje të fuqishme dhe të sigurt me një numër karakteristikash të dizajnuara për performancë të lartë dhe vazhdimësi të biznesit. Zgjedhja e tyre e Serverët DELL PowerEdge ekzekutohen në 1 GBit rrjete dhe ruajtja RAID do të thotë që joproduktive nuk është një faktor. Ata gjithashtu kanë një ekip të përkushtuar mbështetës që mund të marrë arkitekturën, planifikimin e kapaciteteve dhe optimizimin e serverit, në mënyrë që të përqendroheni në rritjen e biznesit tuaj.

Nëse keni një biznes të vogël ose një start-up, duhet t’i merrni parasysh ato menaxhuar serverë privatë virtualë. Ata janë të përshtatshëm për klientët që duan zgjidhje fleksibël VPS që rriten me bizneset e tyre. Me paketën e tyre të fillimit, ju merrni 1 vCPU, 1 GB RAM, hapësirë ​​në disk prej 25 GB dhe gjerësi bandë mujore 1TB. Mund të shkallëzoni deri në 10 vCPU me 300 GB Magazinim dhe 10 TBTraffic. Me çdo konfigurim, ju merrni akses të plotë me rrënjë përmes SSH dhe garanci në kohë.

Serverë të dedikuar për metale të zhveshur janë opsioni tjetër për klientët të cilët dëshirojnë serverë me performancë të lartë dhe pa kohëzgjatje. Duke funksionuar me pajisjen Dell PowerEdge, ato janë të përshtatshme për zhvilluesit e kursimit të teknologjisë ose këdo që është i guximshëm. Vendosja është e shpejtë. Ju gjithashtu duhet të zgjidhni OS tuaj të preferuar.

PowerEdge Standard është plani i tyre hyrës. Ajo vjen me katër bërthama, CPU 2.50 GHz, RAM 4 GB, dy depo X 146 GB SAS dhe bandwidth 2TB. Planet e tjera janë PowerEdge Enhanced, PowerEdge Enhanced+, Performanca e PowerEdge, dhe Performanca e PowerEdge+ me veçori rritëse. Në fund të lartë të spektrit është CustomEdge Custom me 24 bërthama, CPU 2.93 GHz, 192 GB AM, depozitë 24 x 240 GB SSD, dhe 500TB.

Serverë të menaxhuar janë gjithashtu në dispozicion për klientët që preferojnë një qasje më pak praktike. Ata janë të përshtatshëm për shitësit e tregtisë elektronike, ndërmarrjet e mesme dhe agjensitë që duan të përqëndrohen më shumë në anën e biznesit dhe jo në aspektet teknike të pritjes. Me serverin e tyre 6-core Intel Xeon, ju merrni 12 GB RAM DDR3, 2 X 250GB SSD dhe 5TB bandwidth mujor.

Ju gjithashtu mund të porosisni një server të menaxhuar me porosi me më shumë RAM dhe ruajtje për aplikime të kërkuara. Me çdo paketë, ju jeni të sigurt për përgjigje dhe monitorim të shpejtë të çështjeve, zëvendësime të shpejta të pajisjeve kompjuterike dhe pa ndërprerje. Do t’ju caktohet një ekip i përkushtuar mbështetës që do të zgjedh serverët, softuerin patch dhe do të kryejë azhurnimet e sistemit.

ISPRIME ka një uebsajt të thjeshtë dhe miqësor me celularin me një panel kontrolli intuitiv. Mua më pëlqen fakti që ata lejojnë klientët të zgjedhin konfigurimin e tyre të preferuar me sistemin e serverit dhe serverin. Vendosja është e shpejtë. Pa asnjë shitje ose përfitime të qarta në çdo faqe shërbimi, nuk duhet të keni problem të krahasoni planet dhe të porosisni një paketë pritëse.

Prmimet dhe Mbështetja

Duke parë çmimet e tyre, mund të tregoni që ISPRIME synon klientë të nivelit të lartë të cilët kërkojnë konfigurime fleksibël, mbështetje për përparësi dhe joproduktive. Konsumatorët mund të paguajnë çdo muaj në muaj ose çdo vit. Nëse paratë nuk janë çështje, do të jeni në gjendje të shijoni shërbimet e tyre. Për një tarifë të arsyeshme, ata gjithashtu ofrojnë shërbime premium me vlerë të shtuar siç janë:

 • Magazinimi i menaxhuar – ata ndërtojnë dhe rregullojnë zgjidhje për ruajtjen e biznesit, siç është ruajtja direkte e bashkangjitur ose ruajtja e bashkangjitur në rrjet që rritet me nevojën e kompanisë tuaj.
 • Baza e të dhënave e menaxhuar – administratorët e tyre të bazës së të dhënave do të bëjnë monitorim, grumbullim dhe balancim të ngarkesës në kohë reale për të siguruar performancën optimale të MySQL tuaj. Baza e të dhënave PostgreSQL, dhe Mongodb.
 • Rezervime të menaxhuara – rezervimet e serverëve të tyre të jashtëm ju mbështesin kundër humbjes së të dhënave si rezultat i fshirjes aksidentale, dështimit të hard drive ose fatkeqësive.
 • Siguria e menaxhuar – ato ofrojnë një gamë të mjeteve specifike të sigurisë për të luftuar sulmet DDoS dhe kërcënimet e tjera në internet.

Me një ekip miqësor për shitje, faturime dhe mbështetje, ISPRIME është në gjendje të sigurojë përgjigje dhe mbështetje që ju nevojitet menjëherë. Thjesht telefononi e tyre telefononi, hapni një biletë ose filloni një bisedë live sa herë që keni nevojë për ndihmë. Ekipi i shitjeve dhe faturimeve të tyre është në dispozicion të E Premte nga 9 e mëngjesit deri në 17:00 (EST) ndërsa mbështetja e tyre teknike është në dispozicion 24/7. Të shpejtë dhe të përgjegjshëm, teknikët e tyre në vend mund të zgjidhin çështjet e serverit brenda disa minutave dhe të zëvendësojnë pajisjen e dëmtuar brenda një ore.

Për më tepër, ISPRIME ka një bazë të mrekullueshme njohuri që mbulon aspekte të ndryshme të web hosting. Ju mund të mësoni se si të menaxhoni hapësirën tuaj në internet, të konfiguroni DNS tuaj, të krijoni një bazë të dhënash dhe të transferoni skedarë duke përdorur FTP ndër të tjera. Pra, sigurohuni që ta shikoni atë pjesë për përgjigje gjithashtu.

Si përputhet ISPRIME me konkursin?

ISPRIME siguron paketa të mira pritëse përfshirë serverë të dedikuar me nivele fleksibël mbështetjeje dhe një garanci për kthimin e parave në të gjitha nivelet.

rekuizitë

 • 24/7 telefoni dhe mbështetja e biletave
 • Rezervime ditore jashtë faqes
 • Menaxhim i plotë i serverit
 • Kohëzgjatja 100% e rrjetit
 • Garanci për kthimin e parave

Cons

 • Asnjë plan pritjeje e përbashkët
 • Goxha e shtrenjtë
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map