RouterHosting Review – 2020 – A ia vlen paratë tuaja?

routerhosting-mineNëse jeni me nxitim dhe thjesht dëshironi në fund të fundit: për të njëjtin çmim si RouterHosting mund të merrni serverë shumë më të mirë me mbështetje 24/7 me Hostinger, pra pse edhe te bezdis?!


RouterHosting u themelua në vitin 2008 me një vizion për ta bërë faqen në internet më të përballueshme dhe më të lehtë. Ka serverë të vendosur në katërmbëdhjetë qendra globale të të dhënave, më shumë se 5000 klientë, dhe një faqe interneti në gjuhën angleze.

Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

RouterHosting shet një gamë të thjeshtë të planeve të niveleve të ndërmarrjes, të cilat vijnë me karakteristikat kryesore të mëposhtme:

 • Besueshmëri 995%
 • Kopjet rezervë mund të konfigurohen manualisht
 • Zgjedhja e sistemit operativ Windows ose Linux
 • Ruajtja e SSD në konfigurimin RAID 10
 • Zgjedhja e katërmbëdhjetë vendndodhjeve të qendrës së të dhënave

Ju mund të zgjidhni që serverët tuaj të gjenden në njërën prej tyre qendra të shumta të të dhënave në të gjithë botën, përfshirë dhjetë në SH.B.A. (New York City, Los Angeles, San Francisco, Phoenix, Seattle, Washington, Chicago, Washington, Dallas, Buffalo, and Pittsburgh) ose Evropë (London ose Frankfurt). Ekziston edhe opsioni për të zgjidhni nga Windows ose Linux (shpërndarje të shumëfishta), kështu që planet në përgjithësi janë mjaft fleksibël.

Planet VPS përdorin ruajtjen e SSD në konfigurimin RAID 10, që do të thotë lexim / shkrim në disk shpejton deri në dhjetë herë më shpejt se HDD dhe më pak rrezik për humbjen e të dhënave. Gjithashtu, në enë ka enë të dedikuar, që do të thotë tuaj të dhënat nuk do të ndahen me fqinjin tuaj, dhe nuk do të duhet të shqetësoheni për goditje të papritura të vëllimit ose trafik me qëllim të keq.

Serverët e dedikuar vijnë në katër pako bazë, edhe pse të gjitha, përveç një, Dual Intel Xeon X5650 (12 x 2.67Ghz – 24 x 2.67Ghz Threads), paketa është shitur. Nëse kërkohet, mund të kontaktoni mbështetjen dhe të krijoni një paketë plotësisht me porosi e krijuar posaçërisht për nevojat dhe buxhetin e biznesit tuaj.

Uebfaqja pretendon a Besueshmëria 99,995%“, Por pa ndonjë garanci për SLA ose kohën e duhur për t’u referuar, është e vështirë të tregoni se në çfarë bazohet.

Prmimet dhe Mbështetja

Planet, veçanërisht paketat VPS, kanë vlerë të mirë për para. Paketat e burimeve më të larta mund të marrin mjaft të kushtueshme, por planet e nivelit më të ulët janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të filluar me një mjedis privat për një çmim të arsyeshëm. Siç do ta prisni, Certifikatat SSL dhe emrat e domain janë një kosto e shtuar.

Ju mund të blini planet në terma që shkojnë nga një muaj në tre vjet, me planin mujor duke u zvogëluar me gjatësinë e afatit. Të gjitha planet vijnë me një garanci e shkurtër për shtatë ditë kthim parash.

Shërbimi i klientit raportohet të jetë i disponueshëm përmes postës elektronike, Skype dhe telefonit, megjithatë kur vizitova uebfaqen, unë mund të gjeja vetëm një formë kontakti / sistem biletash dhe numrin e telefonit. Nuk është gjithashtu e qartë se cilat janë orët e punës ose koha mesatare e përgjigjes, por në përvojën time, unë kontaktova ekipin përmes sistemit të biletave në internet dhe mora një përgjigje të sjellshme brenda dy orësh.

routerhosting-mbështetje

Sa kushton RouterHosting? RouterHosting ofron plane nga 5 deri në 300 dollarë. Mimi varet nga lloji i planit të hostit që ju zgjidhni. Ju mund ta shihni tabelën e azhurnuar të çmimeve (azhurnuar çdo javë) më poshtë.
Cilin plan të RouterHosting duhet ta marr? Rekomandimi im është që të fillohet me një plan më të lirë. Gjithmonë mund të azhurnoni më vonë. RouterHosting mund t’ju ​​ndihmojë me shpërnguljen në një plan më të shtrenjtë. Rritja e vizitorëve shumë herë kërkon më shumë sesa pritej dhe nuk duhet të paguash shumë para derisa të lind nevoja. Sigurisht, nevojat tuaja mund të ndryshojnë, dhe ju mund të konsultoheni me një ekspert pritës nga RouterHosting këtu.
Sa e mirë është mbështetja e klientit të RouterHosting? RouterHosting nuk renditet si një nga hostet kryesorë të faqes sonë. Por kjo gjithashtu mund të jetë rezultat i RouterHosting të qenit një ofrues i vogël, nën radar, që pret hosting. Ka përparësi për një kompani të vogël pritëse – si një klient, ju jeni më të rëndësishëm për ta. Ju gjithashtu mund të shikoni krahasimin tonë të shërbimet më të njohura të mbajtjes së faqes këtu.

Si përputhet RouterHosting me konkurencën?

RouterHosting ka etiketën “Linux i lirë dhe Windows VPS” dhe unë jam dakord me atë ndjenjë. Nuk është e vështirë të shihet pse 5,000 klientë kanë blerë planet e pastra SSD, megjithëse garancia në kohë mund të përmirësohet.

Para se të merrni një vendim, ne ju rekomandojmë të shikoni disa kompani alternative pritëse, të cilat ne ju rekomandojmë shumë.

rekuizitë

 • Ruajtje e pastër SSD në konfigurimin RAID 10
 • Planet kanë vlerë të mirë për paratë
 • Planet e dedikuara plotësisht të personalizuara të serverit
 • Zgjedhja e lokacioneve të serverit dhe sistemit operativ

Cons

 • Shumë nga serverët e dedikuar ishin jashtë aksioneve
 • Opsione të kufizuara të shërbimit ndaj klientit
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map