VodaHost Review 2020 – Një përmbledhje e ndershme e një Zhvilluesi Web

VodaHostVodaHost ofron një gamë të Planet e hostimit bazuar në Linux me një numër të mirë karakteristikash me një çmim të arsyeshëm përveç çertifikatave SSL dhe shërbimeve të regjistrimit të domain. Megjithëse me qendër në Delaware, ata kanë zyra në Singapor, Australi dhe Sh.B.A. Infrastruktura e tyre është pritur në Qendrën e të Dhënave Planet.


Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

vodahost 1

Paketa e përbashkët e VodaHost me cPanel vjen me gjithçka që ju nevojitet për të marrë biznesin tuaj në internet. Me ndonjë nga planet e tyre të përbashkëta të pritjes së pritjes, ju merrni akses në privilegjet e tipareve të tilla si:

 • Kohëzgjatja e rrjetit 99%
 • Regjistro emrat e domenit
 • Llogaritë e pakufizuara Pop3
 • Adresë IP e përkushtuar
 • Certifikata të shpejta SSL
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Bandwidth i pakufizuar

VodaHost ua lehtëson fillestarëve dhe profesionistëve krijimin e faqeve të tyre të internetit. Me disa klikime, ju mund të krijoni një uebfaqe të drejtuar nga baza e të dhënave duke përdorur instaluesin e tyre me një klik të softuerit i cili vjen me një numër aplikacionesh në internet me burim të hapur si Joomla, WordPress, forumi phpBB, Libri i të ftuarve dhe shumë më tepër. Nëse dëshironi të krijoni një uebfaqe të e-commerce, mund ta bëni me lehtësi duke përdorur cilindo kornizë të CMS të e-commerce si ZenCart, OsCommerce, Cube Cart ose ndonjë prej karrocave të palëve të treta të mbështetura.

Duke përdorur Soholaunch, ju mund të krijoni një dyqan tregtar miqësor me celular me karakteristika të shportës së blerjes përmes një ndërfaqe miqësore për përdoruesit. Shtë një alternativë e shkëlqyeshme për karrocën e blerjeve osCommerce. Ju nuk keni nevojë për ndonjë ekspertizë teknike. Thjesht zgjidhni modelin dhe shtojcat që dëshironi dhe përshtatni ato në përputhje me rrethanat. Mund të vendosni gjithashtu butona të rrjeteve sociale, Google Maps, forma të personalizuara dhe një gjenerator të kodit QR.

Kur regjistroheni me VodaHost, gjithashtu mund të porosisni serverët e emrave të klientit, 100 faqerojtësit social dhe politikën e personalitetit të personalitetit si shtesa duke përfshirë Rapid SSL me kosto të ulët. Certifikuar me 128 bit të SSL-së të tyre të koduar njihen nga të gjithë shfletuesit kryesorë dhe kanë besim globalisht. Duke përdorur ato, ju mund të siguroni të gjitha pronat tuaja të e-commerce në të gjitha nivelet. Instalimi profesional është i përfshirë me paketën tuaj.

Icingmimet dhe mbështetja

Duke parë paketat e tyre të pritjes, është e qartë që VodaHost u jep klientëve të tyre vlera reale për para. Ata kanë paketa të pasura me funksion dhe shumë mjete falas plotësuese që shumica e ofruesve të pritjes së pritjes nuk u ofrojnë klientëve. Ju mund të porosisni një paketë pritëse dhe të paguani me lehtësi përmes PayPal ose ndonjë prej kartave kryesore të kredisë. Megjithëse VodaHost nuk i ngarkon klientët të vendosin tarifa ose t’i lidhin ato me kontrata, ata kanë një politikë të rreptë të mos-rimbursimit. Pra, mbani në mendjen tuaj në rast se vendosni për planet e tyre të pritjes mujore, vjetore ose dyvjeçare.

Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 përmes postës elektronike, biletave në internet dhe telefonit. Kur dorëzoni një biletë, dërgojeni atë në departamentin përkatës, në mënyrë që të ndihmoheni shpejt. Nga portali i klientëve, ju qaseni në bazën e tyre të njohurive në internet, kontrolloni njoftimet dhe madje vendosni një porosi të re. Baza e njohurive e tyre në internet është një burim i mrekullueshëm pritës që mbulon A-Z të përdorimit të faqes së tyre të ndërtuesit, cPanel, karrocat e blerjes, menaxhimin e DNS, FTP dhe llogaritë e postës elektronike. Ju gjithashtu mund të gërmoni në Forumin e tyre të Mbështetjes nëse keni nevojë për këshilla ose sugjerime nga 125,000+ anëtarët aktivë.

Sa kushton VodaHost? VodaHost ofron plane të shumëfishta me çmim më të lartë deri më të ulët. Mimi varet nga lloji i planit të hostit që ju zgjidhni. Ju mund ta shihni tabelën e azhurnuar të çmimeve (azhurnuar çdo javë) më poshtë.
Cilin plan VodaHost duhet të marr? Rekomandimi im është të filloni me një plan më të lirë. Gjithmonë mund të azhurnoni më vonë. VodaHost mund t’ju ndihmojë në migrimin në një plan më të shtrenjtë. Rritja e vizitorëve shumë herë kërkon më shumë sesa pritej dhe nuk duhet të paguash shumë para derisa të lind nevoja. Sigurisht, nevojat tuaja mund të ndryshojnë, dhe ju mund të këshilloheni me një ekspert pritës nga VodaHost këtu.
Sa e mirë është mbështetja e klientëve të VodaHost? VodaHost nuk renditet si një nga hostet kryesorë të faqes sonë. Por kjo gjithashtu mund të jetë një rezultat i VodaHost të qenit i vogël, nën radar, ofrues pritës. Ka përparësi për një kompani të vogël pritëse – si një klient, ju jeni më të rëndësishëm për ta. Ju gjithashtu mund të shikoni krahasimin tonë të shërbimet më të njohura të mbajtjes së faqes këtu.

Si përputhet VodaHost deri në konkurs?

Nëse jeni duke kërkuar për një pritje të përbashkët pa probleme dhe të përballueshme me cPanel për faqet tuaja të WordPress, VodaHost është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ata ofrojnë paketa të pasura me karakteristika dhe shumë mjete falas që mund t’ju ndihmojnë të merrni biznesin tuaj në internet në asnjë kohë.

rekuizitë

 • Pritini faqet e internetit të pakufizuara për llogari ‘
 • 100% gjithëpërfshirës
 • Mbështetje teknike 24/7
 • Nuk ka tarifa të fshehura në pako

Cons

 • Nuk ka plane të dedikuara pritjeje
 • Nuk ka garanci për kthimin e parave

Shikoni opsionet e hostimit në internet të VodaHost sot!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map